Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: Unión Popular de Langreo - Las Rozas CF 1-0 (0-0)

1 marca na Estadio Nuevo Ganzábal w La Felguerze odbył się pojedynek 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UP Langreo i Las Rozas CF. Starcie zakończyło się zwycięstwem UP Langreo 1-0.

David Álvarez 49'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Las Rozas CF. W ósmej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Yelco osłabiając tym samym zespół gości.

Niestety w 10. minucie meczu Yelco bramkarz Las Rozas CF z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Ismaela De Andrésa - rezerwowego bramkarza drużyny. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Álvarowi Porterowi z Las Rozas CF. Była to 38. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół UP Langreo wyszedł w zmienionym składzie, za Andera Gayoso wszedł Kevin Lacruz.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy bramkę zdobył David Álvarez. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 56. minucie w drużynie Las Rozas CF doszło do zmiany. Gonzalo Expósito wszedł za Brayana Reynę. W 63. minucie za Allysona wszedł Jordi Marenyà. W 64. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Nogueirę z Las Rozas CF, a w 65. minucie Ernestena Lavsambę z drużyny przeciwnej.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Las Rozas CF doszło do zmiany. David Barca wszedł za Juanmę Fernándeza. Chwilę później trener UP Langreo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Varo Gómez, a murawę opuścił Marc Nierga. W 77. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Juanowi Victorii, zawodnikowi gości.

Jesús Manuel Cedenilla Moreno
46′ Ander Gayoso Reina
Alejandro Nogueira San Román64′
65′ Ernesten Rubis Lavsamba
Samuel Álex Pinto
 49′ Antonio David Álvarez Rey
Jesús Muñoz Cruz
Jorge Hernández Diéguez
Brayan Roberto Reyna Casaverde56′
72′ Marc Nierga Martí
Álvaro Portero Díez38′
63′ Allyson Fernando Santos Da Silva
Juan David Victoria López77′
Dennis Díaz Fernánadez
Ismael De Andrés Martín10′
Daniel García Peláez
Raúl Díez Ortiz
72′ Álvaro Gómez Martín
Gonzalo Expósito Verdejo56′
46′ Kevin Lacruz Coscolín
Fernando Calleja Revilla
63′ Jordi Marenyà Gumbau
Antonio Calvo Martín
Pedro Montero Cascales
Alberto Alburquerque Reus
Pablo Jesús Rodríguez Fernández
David Barca Moreno68′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gości dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.