Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: UD San Sebastián - Getafe II 1-1 (0-0)

W starciu 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 marca, zespół UD San Sebastián zremisował z Getafe II 1-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal Nuevo Matapiñonera w Sanie Sebastiánie de losie Reyes.

27. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-03-01 12:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Matapiñonera | Arbiter: Héctor Rodríguez
UD San Sebastián de los Reyes
Getafe CF II
1
1
Ale Galindo 65'
Alfon González 54'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół UD San Sebastián wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Żaden mecz nie zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Między 24. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom UD San Sebastián i jedną drużynie przeciwnej.

Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartką został ukarany Mario Hernández, zawodnik UD San Sebastián.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Getafe II otworzyli wynik. W 54. minucie bramkę zdobył Alfon González.

W następstwie utraty bramki trener UD San Sebastián postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Álvara Queijeira i na pole gry wprowadził napastnika Áleksa Martíneza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem arbiter pokazał kartkę Joelowi Rodríguezowi z zespołu gospodarzy.

Drużyna UD San Sebastián wyrównała wynik meczu. W 65. minucie na listę strzelców wpisał się Ale Galindo.

W 68. minucie Ángel Sánchez zastąpił Hectora Otína. W 75. minucie Raúl Hernández został zmieniony przez Julia Delgada, a za Joela Rodrígueza wszedł na boisko Bolaños, co miało wzmocnić jedenastkę UD San Sebastián. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josete'a Mirandę na Nacha Herasa. Po chwili trener Getafe II postanowił bronić wyniku. W 81. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Alfona Gonzáleza wszedł Lobato, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Getafe II utrzymać remis.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Hugo Díaz Rodríguez
47′ Mario Hernández Hernández
Yacouba Diori Hamani Magagi
Miguel Muñoz Fernández
Juan Antonio Iglesias Sánchez
24′ Rubén Valverde Paredes
Borja Martínez Sánchez
 65′ Alejandro Galindo Valencia
José Antonio Miranda Boacho32′ 78′
41′ Marcos Ferrera Gullón
Florent Gregoire Poulolo
60′ Álvaro Queijeiro Pintos
Hugo Duro Perales
Fernando Ruiz Izaguirre
Alfonso González Martínez  54′ 81′
75′ Raúl Hernández Grados
José Carlos Márquez Aguilar
61′ 77′ Joel Rodríguez Satorres
Ángel Sánchez Arévalo68′
Álvaro Cortés Valiente
Darío Ramos Pinazo
Tomasz Koszut
Javier Lobato Fernández81′
77′ Roberto Jesús Melián Bolaños
Álvaro Mateo Montiel
Adrián Trabazo Velázquez
Ignacio Heras García78′
Iván Bueno López
Kostas Kotsopoulos
75′ Julio Delgado Domínguez
Hector Otín Lafuente68′
60′ Alejandro Martínez Gómez
Raúl Pescador Caballero

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy UD San Sebastián obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.