Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: UD Las Palmas Atlético - UD Melilla 1-0 (1-0)

1 marca na Anexo Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbyło się starcie 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Las Palmas II i Melilli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Las Palmas II 1-0.

I. Athuman 29'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Las Palmas II wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił Ismael Athuman dla drużyny Las Palmas II. Bramka padła w tej samej minucie.

W 32. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romaina Habrana z Melilli, a w 43. minucie Ismaela Athumana z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Las Palmas II.

Kibice Las Palmas II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Joela Del Pino. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Rober Mañas. Drugą połowę zespół Las Palmas II rozpoczął w zmienionym składzie, za Manu Alemána wszedł Alberto Reina.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Las Palmas II: Pauowi Miguélezowi w 48. i Diego Martínezowi w 56. minucie. W 61. minucie Benjamín Garay został zmieniony przez Higóna. W 68. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adrię de Mesę z Melilli, a w 76. minucie Josemiego Castañedę z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Melilli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 78. minucie na plac gry wszedł Carri, a murawę opuścił Michele Diana. W 79. minucie w drużynie Las Palmas II doszło do zmiany. Sato wszedł za Diego Martíneza. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Richiego Segurę z Melilli, a w 87. minucie Alberta Reinę z drużyny przeciwnej.

Hodei Oleaga Alarcia
46′ Manuel Jesús Alemán Vélez
Juan Miguel Carrión Gallardo
Jesús Fortes Socas
Michele Diana78′
Daniel Jesús Martín Gil
Benjamín Garay61′
 29′ 43′ Ismael Said Athuman González
José Gabriel Romero López
76′ José Miguel Castañeda Macho
Ricardo Segura Martinez82′
56′ 79′ Diego Martínez Hernández
Jesús Manuel Carrillo Martínez
48′ Paulino Miguélez Fernández
Jon Ceberio Mutuberria
Juan Rodríguez Alonso
Romain Jacques Habran32′
Pablo Haro Hernanz
Adrià de Mesa Garrido68′
46′ Roberto Nuñez Mañas
Daniel Vega Cintas
Jaylan Ernest Hankins
Leonardo Santos Rodrigues
Gorka Garai Asla
Mohamed Mohamed Mahanan
46′ 87′ Alberto Reina Campos
Diego Marrero Parras
79′ Juan Daniel Satoca Solís
José María Carrión Gallardo78′
46′ Joel Del Pino Lorenzo Gil
José Marco Higón61′
Diego Hernández Luengo

David Herrera Serrano

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a w drugiej cztery. Zawodnicy Melilli otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Las Palmas II w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.