Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: Tudelano - Salamanca 3-1 (1-1)

1 marca na Estadio Municipal Ciudad de Tudela odbył się mecz 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Tudelano i Salamanki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Tudelano 3-1.

27. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-03-01 16:30 | Stadion: Estadio Municipal Ciudad de Tudela | Arbiter: David López
Guille Andrés 43'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Góngorę z Salamanki, a w 27. minucie Carlosa Calderóna z drużyny przeciwnej.

W 32. minucie Pedro López zastąpił Carlosa Vázqueza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Álex Sánchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tudelano , strzelając gola w 35. minucie starcia. W 41. minucie sędzia ukarał kartką Ángela Lópeza, piłkarza Tudelano.

Zespół gospodarzy krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko osiem minut, ponieważ drużyna Salamanki doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Guille Andrés. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter przyznał Aguilerze z Salamanki. Była to 47. minuta meczu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Tudelano przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie Carlos Calderón dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Kibice Salamanki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Matthieu Amouzou. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Aguilera. W 76. minucie Álex Sánchez został zmieniony przez Kolda Obietę, a za Ángela Lópeza wszedł na boisko Josué Lázaro, co miało wzmocnić drużynę Tudelano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guille Andrésa na Ivána Garrida.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Tudelano w 82. minucie spotkania, gdy Koldo Obieta zdobył trzecią bramkę. Po chwili trener Tudelano postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Néstora Salinasa wszedł Unai Zamorano, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-1.

Pedro López Rodríguez32′
 55′ 27′ Carlos Calderón López
Alexander Albístegui Revilla
41′ 79′ Ángel Gregorio López Solórzano
Pablo Aguilera Simón47′ 71′
Diego Royo Arellano
Guillermo Andrés López  43′ 79′
David Soto Ruiz
Carlos De la Nava García
86′ Néstor Salinas Alonso
Óscar González Granado
 35′ 76′ Alejandro Sánchez López
Jesús Hernández de la Torre
Diego Suárez Hernández
Iñigo Zubiri Mangado
Mikel Pagola Biurrum
Brais Pereiro Troncoso
86′ Unai Zamorano Arri
Ayoze Placeres Delgado
David Lázaro Alonso
Carlos Alberto Vázquez Fernández32′
79′ Josué Abraham Lázaro Navarro
Matthieu Kevin Wesley Amouzou71′
Cedric Mabwati Gerard
Diego González Díaz
76′  82′ Koldo Obieta Alberdi
Cristian Portilla Rodríguez
Adrián Jesús Socorro Méndez
Iván Garrido Ciaurriz79′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.