Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: Tarragona - Valencia CF II 2-1 (0-1)

W starciu 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 marca, drużyna Tarragony wygrała z Valencią CF II 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Nou Estadi de Tarragona.

27. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-03-01 12:00 | Stadion: Nou Estadi de Tarragona | Arbiter: Roberto Carralero
Y. Musah 39'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka Tarragony wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 28. minucie kartkę obejrzał Pol Valentín z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Valencii CF II w 39. minucie spotkania, gdy Yunus Musah zdobył pierwszą bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Valencii CF II.

W 48. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Valencii CF II David Castro. W 58. minucie sędzia pokazał kartkę Jordiemu Sánchezowi, piłkarzowi Valencii CF II.

W 63. minucie za Thomasa Amanga wszedł Pedro Martín. W tej samej minucie w drużynie Valencii CF II doszło do zmiany. Sergio Moreno wszedł za Neftalego Manzambiego. W 64. minucie arbiter przyznał kartkę Yunusowi Musahowi z Valencii CF II.

Chwilę później trener Valencii CF II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Carlos González, a murawę opuścił Sebas Moyano. W 70. minucie kartką został ukarany Fran Carbià, zawodnik gospodarzy. Trener Tarragony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ferrána Ginera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Pol Ballesteros. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

W 76. minucie Jordi Sánchez został zmieniony przez Jordiego Escobara, co miało wzmocnić drużynę Valencii CF II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pola Domingę na Fausta Tienzę. W samej końcówce meczu arbiter pokazał kartkę Davidowi Castro z zespołu gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Jesús Rueda wywołał eksplozję radości wśród kibiców Tarragony, strzelając kolejnego gola w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Adrià Guerrero Aguilar
81′ Pol Domingo Ciuraneta
Guillem Molina Gutiérrez
Juan Rodríguez Martínez
Pol Valentín Sancho28′
 90′ Jesús Rueda Ambrosio
José Pascual Alba Seva
Javier Márquez Moreno
Vicente Esquerdo Santas
63′ Thomas Olivier Amang
Francisco Sebastián Moyano Jiménez67′
76′ Pol Ballesteros Ferrer
Yunus Dimoara Musah  39′ 64′
70′ Francisco Carbià Barrera
Koba Lein Koindredi
81′ Fausto Antonio Tienza Nuñez
Carlos Pérez Sánchez
76′ Ferrán Giner Peris
Alfred Planas Moya
Rodriguez Jonathan Pereira
Jordi Escobar Fernández76′
63′ Pedro José Martín Moreno
Francisco Carlos González Cabrera67′
Sergio Montero Ortiz
Sergio Moreno Martínez63′

Drużyna Tarragony zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała cztery celne strzały.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.