Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: SD Ejea - CD Castellón 0-1 (0-0)

1 marca na Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros w Ejea de losie Caballeros odbyło się spotkanie 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ejea i Castellónu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Castellónu 1-0.

27. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-03-01 12:00 | Stadion: Nuevo Estadio de Ejea de los Caballeros | Arbiter: J. Leo Ollo
SD Ejea
CD Castellón
0
1
Juanto 80'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Satrústeguiemu z drużyny Castellónu. Była to 26. minuta pojedynku.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice Castellónu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alfreda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy. Murawę musiał opuścić Jorge Fernández. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola. Między 64. a 67. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ejea i jedną drużynie przeciwnej.

W 67. minucie za Davida Mainza wszedł Albert Torras. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Ejea doszło do zmiany. Lucho Sánchez wszedł za Davida Ballarína. Po chwili trener Ejea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Juan Peñaloza, a murawę opuścił Manu Molina.

Mimo że zespół Castellónu nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 98 ataków oddał tylko dwa celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 80. minucie wynik ustalił Juanto. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Eneko Satrústegui Plano26′
65′ José Manuel Martínez Oliver
Jorge Fernández Lucas54′
67′ Rabe Ronald Virgil Gbizie
Rafael Gálvez Cerillo
Francisco Tena
Íñigo Muñoz Cuevas81′
68′ David Ballarín Correas
Carles Salvador Vidal64′
67′ David Emilio Mainz Navarro
César Díaz Martínez84′
77′ Manuel Molina Rodríguez
Javier Serra Arcos81′
68′ Luis Sánchez Cedrés
Raúl Toni Alcaina Fenollosa
67′ Albert Torras Crespo
David Cubillas Peña
77′ Juan Sebastián Peñaloza Ragga
Alfredo Gutiérrez Carrillo54′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.