Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: SD Amorebieta - Bilbao Athletic 2-1 (2-0)

W spotkaniu 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 29 lutego, drużyna Amorebiety zwyciężyła z Ath. Bilbao 2-1 (2-0). Mecz odbył się na Campo Municipal de Urritxe w Amorebiecie-Echano.

Gorka Guruzeta 48'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 pojedynków zespół Ath. Bilbao wygrał pięć razy i tyle samo razy przegrywał. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu jedenastka Amorebiety trafiła do bramki rywala. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Íñigo Orozco. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 34. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Íñigo Orozco z Amorebiety. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Ath. Bilbao wyszła w zmienionym składzie, za Daniego Viviana wszedł Juan Artola.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie wynik ustalił Gorka Guruzeta.

W 63. minucie sędzia przyznał kartkę Aitorowi Aldalurowi z jedenastki gospodarzy. Trener Amorebiety wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aitora Ortegę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mikel Álvaro. W 69. minucie Aitor Paredes zastąpił Sana Bartolomégo.

Między 71. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Amorebiety i jedną drużynie przeciwnej. Drużynie Ath. Bilbao zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Amorebiety.

Jokin Ezkieta Mendiburu
63′ Aitor Aldalur Agirrezabala
Aitor Paredes Casamichana69′
90′ Julen Azkue Unzueta
Jon Sillero Monreal
63′ Mikel Álvaro Salazar
Daniel Vivian Moreno46′
71′ Unai Rementeria Castro
Unai Vencedor Paris
Iker Seguín Cid
Oier Zarraga Egaña
 1′, 34′ 70′ Íñigo Orozco Andonegi
Gorka Guruzeta Rodríguez  48′ 84′
85′ Ekain Zenitagoia Arana
Jon Rojo Sagarna
63′ Aitor Ortega Asenjo
Antonio Jesús Salado Góngora
70′ Iker Amorrortu Andrinúa
Víctor San Bartolomé Prieto69′
85′ Gabriel Salazar Rojo
Juan Artola Canales46′
Mikel Zarrabeitia Ipiña
Asier Córdoba Querejeta

Zespół Amorebiety zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Ath. Bilbao przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Ath. Bilbao w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.