Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: Pontevedra CF - Real Madryt Castilla 4-0 (2-0)

1 marca na Estadio Municipal de Pasarón odbyło się spotkanie 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Pontevedry i RM Castilla. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Pontevedry 4-0.

27. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-03-01 18:00 | Stadion: Estadio Municipal de Pasarón | Arbiter: Josep Subirats
Pontevedra CF
Real Madryt Castilla
4
0
Rufo 35',41',78'
Álvaro Bustos 82'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Pontevedry wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 25. minucie kartkę otrzymał Antonio Blanco z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Pontevedry w 35. minucie spotkania, gdy Rufo zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Pontevedry, strzelając kolejnego gola. W 41. minucie Rufo ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 2-0.

Drugą połowę jedenastka RM Castilla rozpoczęła w zmienionym składzie, za Guillema Rodrígueza wszedł Víctor Chust. Trener RM Castilla postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Marvin, a murawę opuścił Oulam Abou.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Sana N'Diaye, zawodnik gospodarzy. W 63. minucie Sana N'Diaye zastąpił Adriána Cruza. W 69. minucie w zespole RM Castilla doszło do zmiany. Pablo Rodríguez wszedł za Reiniera.

A kibice Pontevedry nie mogli już doczekać się wprowadzenia Uzochukwu Adighibe'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić José García. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem meczu arbiter pokazał kartkę Marcowi Gualowi z RM Castilla.

W 78. minucie swoją trzecią bramkę w tym meczu zdobył Rufo z Pontevedry. W 82. minucie kartkę dostał Álvaro Bustos, piłkarz Pontevedry.

Prawie natychmiast Álvaro Bustos wywołał eksplozję radości wśród kibiców Pontevedry, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Pontevedry doszło do zmiany. Pedro Vázquez wszedł za Rufa. W 88. minucie arbiter przyznał kartkę Romayowi z zespołu gospodarzy. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Guillem Rodríguez Martínez46′
72′ José Manuel García Maurin
Oulam Ayoub Abou46′
Alejandro González Marañón
Miguel Baeza Pérez
48′ 63′ Sana N'Diaye
Antonio Blanco Conde25′
 82′ 82′ Álvaro Bustos Sandoval
Reinier Jesus Carvalho69′
 35′, 41′, 78′ 83′ Rufino Familiar Sánchez
Álvaro Fidalgo Fernández
88′ Jorge Manuel Romay Santiago
Marc Gual Huguet75′
Brian Jaén Mariño
Lucas Cañizares Conchello
Pol Bueso Paradís
Víctor Chust García46′
63′ Adrián Cruz Juncal
Adrián de la Fuente Barquilla
Antonio Vázquez González
Sergio López Galache
83′ Pedro Vázquez Viñas
Martín Manuel Calderón Gómez
72′ Uzochukwu Ogumka Adighibe
Marvin Olawale Akinlabi Park46′
José Benigno Rivera Valenzuela
Pablo Rodríguez Delgado69′

Jedenastka Pontevedry zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała dziewięć celnych strzałów.

Sędzia pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom RM Castilla przyznał dwie.