Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: Peña Deportiva - Marino Luanco 4-0 (2-0)

1 marca na Campo Municipal del Santa Eulalia del Río w Santa Eulalii del Río odbyło się spotkanie 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Peñy Deportiva i Marino Luanco. Starcie zakończyło się zwycięstwem Peñy Deportiva 4-0.

27. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-03-01 12:00 | Stadion: Campo Municipal del Santa Eulalia del Río | Arbiter: José Martínez
Pepe Bernal 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Marino Luanco.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Lucianowi Piercemu z Peñy Deportiva. Była to czwarta minuta pojedynku.

Trzeba było trochę poczekać, aby Higor Rocha wywołał eksplozję radości wśród kibiców Peñy Deportiva, strzelając gola w 24. minucie meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Peñy Deportiva w 32. minucie spotkania, gdy Higor Rocha zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Marino Luanco postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Álex Boedo, a murawę opuścił Mathe. W 59. minucie arbiter wyrzucił z boiska Áleksa Boeda z Marino Luanco.

W 61. minucie Iván Fernández został zastąpiony przez Cheikha Mboupa. W 65. minucie Jordan Gutiérrez został zmieniony przez Davida Sáncheza, a za Luciana Piercego wszedł na boisko Marc De Val, co miało wzmocnić zespół Peñy Deportiva. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lorę na Mendiego.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Peñy Deportiva w 79. minucie spotkania, gdy David Sánchez strzelił trzeciego gola. W 81. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Davida Sáncheza z Peñy Deportiva, a w 89. minucie Cheikha Mboupa z drużyny przeciwnej.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w drużynie Peñy Deportiva doszło do zmiany. Loren Burón wszedł za Higora Rochę.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W doliczonej pierwszej minucie starcia na listę strzelców wpisał się Pepe Bernal. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 4-0.

Alberto Lora Ramos77′
4′ 70′ Luciano Joaquín Pierce
Pablo Pérez Blanco
 90′ José Miguel Bernal Ortiz
Miguel Prado del Barrio
Abdoulaye Fall
Guayasén Sánchez de la Nuez
65′ Jordan Gutiérrez Nsang
César Suárez García
 24′, 32′ 84′ Higor Rocha Dias
Alejandro Boedo Varela46′ 59′
84′ Lorenzo Burón Aranda
Cheikh Mboup Saha61′ 89′
Carlos Cristeto de Dios
Sergio Mendigutxia Iglesias77′
70′ Marc De Val Fernández

65′  79′ 81′ David Sánchez Martín

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Peñy Deportiva, który potrzebował tylko siedmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali. Drużyna Marino Luanco miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.