Liga hiszpańska - 27. kolejka Segunda B: Hércules Alicante - FC Andorra 0-0

1 marca na Estadio José Rico Pérez w Alicante odbyło się starcie 27. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Hércules'u i FC Andorra. Pojedynek zakończył się remisem 0-0.

27. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-03-01 17:30 | Stadion: Estadio José Rico Pérez | Arbiter: Francisco Fernández
Hércules Alicante
FC Andorra
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu FC Andorra.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FC Andorra: Moussie Sidibé w 35. i Federicowi Bessonemu w 42. minucie.

Drugą połowę zespół Hércules'u rozpoczął w zmienionym składzie, za Sergia Jiméneza wszedł Nikolaos Vergos. Trener FC Andorra postanowił zagrać agresywniej. W 48. minucie zmienił pomocnika Ikera Goujóna i na pole gry wprowadził napastnika Ernesta Forgasa, który w bieżącym sezonie ma na koncie dziewięć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W pierwszych minutach drugiej połowy sędzia pokazał żółtą kartkę Naniemu z drużyny gospodarzy. Moussa Sidibé z FC Andorra w 51. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 35. minucie. W 59. minucie za Adriego Lledó wszedł Víctor Casadesús.

A kibice Hércules'u nie mogli już doczekać się wprowadzenia Diego Benita. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Carlos de Lerma. W 82. minucie Álvaro Pérez został zmieniony przez Mohamady'ego Traorégo, co miało wzmocnić zespół Hércules'u. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Riverolę na Mouhamadou Keitę. W doliczonym czasie gry arbiter ukarał żółtymi kartkami Brunona Peronego z Hércules'u i Miguela Bañuza z drużyny gości.

Miguel Bañuz Antón90′
90′ Bruno Caldini Perone
Federico Bessone Luna42′
Pablo Íñiguez de Heredia Larraz
Mickaël Ziard Alain Gaffoor
49′ Rubén Molina Selva
Miguel Loureiro Ameijeda
82′ Álvaro Pérez Durán
Jilmar Steed Torres Martínez
Yeray González Luis
Rubén Bover Izquierdo
46′ Sergio Jiménez García
Andrés García Mohedano
69′ Carlos Tornero López De Lerma
Raul Feher
69′ Diego Benito Rey
Víctor Casadesús Castaño59′
Miguel Olavide Montes
Izan Fernández Vieitez
Jonathan Mejía Ruiz
Ernest Forgàs Pallarès48′
82′ Mohamady Traoré Diarra
Mouhamadou Keita83′
46′ Nikolaos Vergos
Aimery Pinga Maria

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom FC Andorra, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.