Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División: Racing Santander - AD Alcorcón 1-1 (0-1)

W spotkaniu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 2 lutego, drużyna Racinga Santander zremisowała z AD Alcorcón 1-1 (0-1). Mecz na Campos de Sport de El Sardinero obejrzało 14 154 widzów.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-02 20:30 | Stadion: Campos de Sport de El Sardinero | Widzów: 14154 | Arbiter: Jorge Figueroa Vázquez
Real Racing Club de Santander
AD Alcorcón
1
1
Jordi Figueras 61'
Stoichkov 10'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć zespół AD Alcorcón wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników AD Alcorcón w 10. minucie spotkania, gdy Stoichkov strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Laure z AD Alcorcón. Była to 23. minuta spotkania. W 26. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Laure z AD Alcorcón i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 23. minucie. W 28. minucie za Ruiego Costę wszedł Paris Adot.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu AD Alcorcón.

Na drugą połowę drużyna Racinga Santander wyszła w zmienionym składzie, za Manu Hernandę wszedł David Rodríguez. W 53. minucie w zespole AD Alcorcón doszło do zmiany. Juan Aguilera wszedł za Óscara.

Trener Racinga Santander postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Nica Hidalga i na pole gry wprowadził napastnika Rafę Tresaca. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Drużyna gości długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 51 minut, jednak zespół Racinga Santander doprowadził do remisu. Gola strzelił Jordi Figueras. Sytuację bramkową stworzył Cejudo.

Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Racinga Santander doszło do zmiany. Alexis wszedł za Ritchie Kitoko. Niedługo później trener AD Alcorcón postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Sergiy Myakushko, a murawę opuścił Álex Mula. W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juana Aguilerę z AD Alcorcón, a w 86. minucie Alexisa z drużyny przeciwnej.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

David Fernández Cortázar
 61′ Jordi Figueras Montel
Carlos Pomares Rayo
46′ José Manuel Hernando Riol
Laureano Sanabria Ruiz23′ 26′
Álvaro Cejudo Carmona
Juan Diego Molina Martínez  10′
53′ Nicolás Hidalgo GArcía
Richard Boateng
70′ Ritchie Kitoko
Joaquín Miralles Sanz
70′ 86′ Ruano Delgado Alexis
Serhii Myakushko82′
46′ David Rodríguez Sánchez
Samuel Alejandro Sosa Cordero
53′ Rafael Tresaco Blasco
Daniel Romera Andújar

Przewaga zespołu Racinga Santander w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużynie nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy gości otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.