Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División: Extremadura UD - CD Lugo 1-0 (1-0)

1 lutego na Estadio Francisco de la Hera w Almendralejo odbyło się starcie 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Extremadury i Lugo. Mecz zakończył się zwycięstwem Extremadury 1-0. Na stadionie stawiło się 7 146 widzów.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-01 16:00 | Stadion: Estadio Francisco de la Hera | Widzów: 7146 | Arbiter: D. Ocón Arráiz
Extremadura UD
CD Lugo
1
0
Álex Alegría 14'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Álex Alegría dla zespołu Extremadury. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola pomógł Nono.

W 37. minucie Serge Leuko został zastąpiony przez Edu Campabadala. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Extremadury.

W 46. minucie Jaume Grau został zmieniony przez Hugona Ramę, co miało wzmocnić zespół Lugo . Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Olabego na Cristiana Rodrígueza. W 64. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Serge Leuko osłabiając tym samym drużynę Lugo.

W tej samej minucie w zespole Extremadury doszło do zmiany. Fran Cruz wszedł za Borję Granera. Po chwili trener Extremadury postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Óscar Pinchi, a murawę opuścił Kike Márquez. Po chwili trener Lugo postanowił wzmocnić linię napadu i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Manu Barreira. Na boisko wszedł José Carrillo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 79. minucie sędzia wyrzucił z boiska Emmanuela Lomoteya z Extremadury. Jedyną żółtą kartkę w meczu arbiter przyznał Carlosowi Picie z Lugo. Była to 90. minuta pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

José Antonio Malagón Rubio
64′ Borja Granero Niñerola
Mathieu Peybernes
79′ Emmanuel Addoquaye Lomotey
Jaume Grau Ciscar46′
53′ Roberto Olabe del Arco
Alejandro López Moreno
Jorge Giovani Zarfino Calandria
Carlos Pita González90′
70′ Enrique Márquez Climent
Manuel Barreiro Bustelo77′
 14′ Alexander Alegría Moreno
Cristian Ignacio Herrera Pérez
Louis Takaji Julien Thébault Yamaguchi
Alberto Varó Lara
64′ Francisco de Paula Pablo Cruz Torres
Eduard Campabadal Claros37′
Sergio Gil Latorre
Iriome González González
Víctor Pastrana Carrasco
Yanis Rahmani Cordeiro
53′ Cristian Rodríguez Pérez
Hugo José Rama Calviño46′
70′ Óscar Francisco García Quintela
Fernando Seoane Antelo
Alejandro López de Groot
José Ángel Carrillo Casamayor77′

Drużyna Extremadury zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter pokazał jedną czerwoną kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Lugo przyznał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.