Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División: Deportivo La Coruna - Las Palmas 2-1 (1-0)

W spotkaniu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 1 lutego, jedenastka Deportivo La Coruna wygrała z Las Palmas 2-1 (1-0). Mecz na Estadio Abanca-Riazor w A Coruñie obejrzało 27 151 widzów.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-01 18:15 | Stadion: Estadio Abanca-Riazor | Widzów: 27151 | Arbiter: Álvaro Moreno
M. Somma 67' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 meczów zespół Las Palmas wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Deportivo La Coruna nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 17. minucie bramkę zdobył Sabin Merino. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Ager Aketxe.

W 19. minucie arbiter pokazał kartkę Éricowi Curbelowi z Las Palmas. W 32. minucie Éric Curbelo został zastąpiony przez Juana Narváeza. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Deportivo La Coruna.

W 63. minucie kartką został ukarany De la Bella, piłkarz Las Palmas. W tej samej minucie w jedenastce Deportivo La Coruna doszło do zmiany. Álex Bergantiños wszedł za Javiego Montera.

W 67. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Deportivo La Coruna Michele Somma. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Deportivo La Coruna doszło do zmiany. Claudio Beauvue wszedł za Sabina Merina.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 74. minucie wynik ustalił Bóveda. Przy strzeleniu gola asystował Víctor Mollejo.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Las Palmas doszło do zmiany. Pablo Haro wszedł za Rubéna Castro. W 80. minucie kartkę otrzymał Pablo Haro z jedenastki gości. Po chwili trener Deportivo La Coruna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Vicente Gómez, a murawę opuścił Ager Aketxe.

A kibice Las Palmas nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kiriana Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Federico Varela. W samej końcówce spotkania sędzia ukarał kartką Slavoljuba Srnicia, piłkarza gości. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Álvaro Vallés Rosa
 74′ Borja Ekiza Imaz
Aythami Artiles Oliva
63′ Francisco Javier Montero Rubio
Éric Curbelo de la Fe19′ 32′
Peru Nolaskoain Esnal
Alberto de la Bella Madureño63′
Mujaid Sadick Aliu
Mauricio Lemos
67′ (samob.) Michele Somma
Pedro Tanausú Domínguez Placeres
86′ Ager Aketxe Barrutia
Federico Nicolás Varela86′
Emre Çolak
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
Gaku Shibasaki
Slavoljub Srnić89′
 17′ 70′ Sabin Merino Zuloaga
Jesús Fortes Socas
63′ Alejandro Bergantiños García
José Miguel Castañeda Macho
86′ José Vicente Gómez Umpiérrez
Juan José Narváez Solarte32′
70′ Claudio Beauvue
Kirian Rodríguez Concepción86′
Mamadou Koné
Pablo Haro Hernanz78′ 80′
Hugo Claudio Vallejo Avilés
Tomasz Pekhart

Przewaga jedenastki Las Palmas w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Las Palmas pokazał cztery żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.