Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División: CF Fuenlabrada - Girona FC 0-1 (0-1)

W starciu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 2 lutego, drużyna Fuenlabrady przegrała z Gironą 0-1 (0-1). Mecz na Estadio Fernando Torres obejrzało 5 047 widzów.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-02 12:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Widzów: 5047 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
CF Fuenlabrada
Girona FC
0
1
C. Stuani 18'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Girony.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Girony w 18. minucie spotkania, gdy Cristhian Stuani strzelił pierwszego gola. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 20 zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Aday.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Brandonowi z drużyny gości. Była to 41. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Girony.

W 55. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Ignasiemu Miquelowi z Girony. W tej samej minucie Ignasi Miquel został zastąpiony przez Alcalę.

W 61. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Johanowi Mojicy, zawodnikowi Girony. Trener Fuenlabrady postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Sotillos i na pole gry wprowadził napastnika Sekou Gassamę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Między 68. a 72. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Fuenlabrady i jedną drużynie przeciwnej.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Cristóbal z Fuenlabrady i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 71. minucie. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gumbaua, piłkarza gości. Chwilę później trener Girony postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Jairo Izquierdo, a murawę opuścił Brandon.

W 78. minucie Caye Quintana został zmieniony przez Alberta, a za Hugona Frailego wszedł na boisko Pathé Ciss, co miało wzmocnić zespół Fuenlabrady. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adaya na Jonása Ramalha. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Alberto z drużyny gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Johan Andrés Mojica Palacio61′
61′ Alejandro Sotillos Miarmau
Juan Pedro Ramírez López
Randy Nteka
Francesc Aday Benítez Caraballo90′
Pablo Clavería Herráiz
Borja García Freire
71′ 72′ Marquez Crespo Cristóbal
Alejandro Granell Nogué72′
83′ Hugo Fraile Martín
Gerard Gumbau Garriga73′
78′ Cayetano Quintana Hernández
Brandon Thomas Llamas41′ 76′
68′ José Francisco Agulló Sevilla
Jonás Ramalho Chimeno90′
83′ Pathé Ciss
Jairo Izquierdo González76′
78′ 90′ Alberto Fernández García
Samuel Sáiz Alonso
61′ Sekou Gassama Cissokho
Jozabed Sánchez Ruiz
Jeisson Enrique Martínez Aranibar
Alejandro Gallar Falguera

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Girony pokazał pięć żółtych.