Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División: CD Tenerife - Real Sporting de Gijón 2-1 (2-0)

31 stycznia na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbył się pojedynek 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CD Tenerife i Sportinga Gijón. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CD Tenerife 2-1. Na stadionie zasiadło 9 990 widzów.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-31 21:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Widzów: 9990 | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
Pablo Pérez 82'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 38 starć jedenastka CD Tenerife wygrała 17 razy i zanotowała 13 porażek oraz osiem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze CD Tenerife otworzyli wynik. W ósmej minucie na listę strzelców wpisał się Nikola Šipčić. Asystę zaliczył Luis Milla.

W 40. minucie za Daniela Hernándeza wszedł Ortolá.

Zespół Sportinga Gijón ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Joselu.

W 58. minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Aitor García wszedł za Álvara Vázqueza. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Manu Garcíi ze Sportinga Gijón. Była to 60. minuta starcia.

Chwilę później trener CD Tenerife postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Iker Undabarrena, a murawę opuścił Joselu. W 65. minucie w zespole Sportinga Gijón doszło do zmiany. Traver wszedł za Carlosa Carmonę. Kibice Sportinga Gijón nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pabla Péreza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Uroš Đurđević. Posunięcie trenera było słuszne. Pabla Péreza strzelił kontaktowego gola w 82. minucie spotkania.

Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole CD Tenerife doszło do zmiany. Álex Muñoz wszedł za Nahuela Leivę.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 87 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu zdobyła długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W 82. minucie gola kontaktowego strzelił Pablo Pérez. Przy strzeleniu gola pomógł Pedro Díaz.

Jedenastce Sportinga Gijón zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu CD Tenerife.

CD Tenerife
40′ Daniel Hernández Santos
Damián Alfredo Pérez
 8′ Nikola Šipčić
Marc Valiente
81′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
Cristian Salvador González
 45′ 63′ José Luis Moreno Barroso
Uroš Đurđević77′
Daniel Gómez Alcón
Álvaro García Vázquez58′
40′ Adrián Ortolá Vañó
Christian Joel Sánchez Leal
Shaquell Moore
Francisco José Molinero Calderón
81′ Alejandro José Muñoz Miguel
Javier Fuego Martínez
Javier Alonso Bello
Ignacio Méndez Navia Fernández
63′ Iker Undabarrena Martínez
Pablo Pérez Rodríguez77′  82′
Elliot Gómez López
Aitor García Flores58′
Jorge Padilla Soler
Álvaro Traver Navarrete65′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Sportinga Gijón przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.