Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División: CD Numancia de Soria - UD Almería 1-1 (0-0)

W starciu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 2 lutego, drużyna Numancii zremisowała z Almeríą 1-1 (0-0). Mecz na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii obejrzało 3 338 widzów.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-02 18:15 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Widzów: 3338 | Arbiter: Juan Luis Pulido Santana
CD Numancia de Soria
UD Almería
1
1
Curro Sánchez 80'
Juan Munoz 63'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Numancii wygrała dziewięć razy i zanotowała siedem porażek oraz osiem remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Iván Balliu zastąpił Romerę.

Między 20. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Almeríi i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Curra Sáncheza, piłkarza gospodarzy. W 63. minucie w jedenastce Numancii doszło do zmiany. Álvaro Aguado wszedł za Marca Mateu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Almeríi w 63. minucie spotkania, gdy Juan Munoz strzelił z karnego pierwszego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W następstwie utraty gola trener Numancii postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Ivána Calera i na pole gry wprowadził napastnika Mohameda Sanhajego, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 72. minucie w drużynie Almeríi doszło do zmiany. César de la Hoz wszedł za Wilfrida Jauresa. Na 10 minut przed zakończeniem starcia wynik ustalił z rzutu karnego Curro Sánchez. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 82. minucie Radosav Petrović został zmieniony przez Barbera, co miało wzmocnić jedenastkę Almeríi. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Adriána Castellana na Néstora Albiacha. W 89. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Juana Munoza z Almeríi, a w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku Luísa Gustava z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Fernando Martínez Rubio
68′ Iván Calero Ruiz
Iván Balliu Campeny9′
83′ Adrián Rafael Castellano Cobacho
David Costas Cordal
Héctor Hernández Ortega
Nikola Maraš39′
Derik Osede Prieto
Iván Martos Campillo35′
38′ Álex Sola López Ocaña
Wilfrid Jaures Kaptoum72′
Alberto Escassi Oliva
José Carlos Lazo Romero
90′ Luís Gustavo Ledes Evangelista dos Santos
Radosav Petrović20′ 82′
63′ Marc Mateu Sanjuán
Francisco José Villalba Rodrigo
 80′ (k.) 58′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Valentine James Ozornwafor
63′ Álvaro Aguado Méndez
José Antonio Romera Navarro9′
83′ Néstor Albiach Roger
Jonathan Silva Vieira
Erik Morán Arribas
Sergio Aguza Santiago
68′ Mohamed Sanhaji Brahami
César de la Hoz López72′
Igor Zlatanović
Iván Martínez Gonzálvez82′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom Almeríi w pierwszej połowie, a w drugiej jedną. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.