Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda División: Cádiz CF - Real Saragossa 1-1 (0-0)

2 lutego na Estadio Ramón de Carranza odbyło się spotkanie 26. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Cádizu i Saragossy. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 17 961 widzów.

26. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-02-02 16:00 | Stadion: Estadio Ramón de Carranza | Widzów: 17961 | Arbiter: M. Ortiz Arias
Cádiz CF
Real Saragossa
1
1
Álex 84'
Alberto Soro 46'

Był to mecz na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy pojedynek, gdyż spotkały się pierwszy i czwarty zespół Segundy División.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Cádizu wygrała aż siedem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 38. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Saragossy w 46. minucie spotkania, gdy Alberto Soro strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomagał Jawad El Yamiq.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Saragossa: Raúlowi Gutiemu w 54. i Carlosowi Niecie w 55. minucie. W 61. minucie James Omonigho został zmieniony przez Daniela Torresa. Niedługo później trener Saragossy postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Alberta Sora. Na boisko wszedł Shinji Kagawa, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 84. minucie wynik ustalił z rzutu karnego Álex. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Saragossy doszło do zmiany. André Pereira wszedł za Luisa Suáreza. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Cristian Darío Álvarez
4′ Juan Torres Ruiz Cala
Jawad El Yamiq
Isaac Carcelén Valencia
Alberto Guitián Ceballos
Luis Alfonso Espino García
Carlos Martín Vigaray
38′ 67′ Rafael Jiménez Jarque
Carlos Nieto Herrero55′
 84′ (k.) Alejandro Fernández Iglesias
Íñigo Eguaras Álvarez
Jon Ander Garrido Moracia
José Raúl Gutiérrez Parejo54′
78′ José María Martín-Bejarano Serrano
James Omonigho Igbekeme61′
Salvador Sánchez Ponce
Alberto Soro Álvarez  46′ 81′
31′ 71′ Anthony Rubén Lozano Colón
Enrique Clemente Maza
78′ Yann Yves Laurent Bodiger
Shinji Kagawa81′
71′ Jorge Marcos Pombo Escobar
Daniel Alejandro Torres Rojas61′
Eduardo Ramos Gómez
André Filipe Ferreira Coelho Pereira90′
67′ Filip Malbaszić
Miguel Linares Cólera

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Piłkarze Cádizu otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.