Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda B: RM Castilla - UD San Sebastián 2-0 (1-0)

W starciu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół RM Castilla wygrał z UD San Sebastián 2-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Alfredo Di Stéfano w Madrycie.

Rodrygo 87'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół RM Castilla wygrał aż cztery razy, zremisował dziewięć, a przegrał tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 37. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy RM Castilla w 39. minucie spotkania, gdy Álvaro Fidalgo strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu RM Castilla.

Między 48. a 56. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom UD San Sebastián. Trener UD San Sebastián wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fera Ruiza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Julio Delgado.

W 64. minucie Adrián Trabazo zastąpił Álvara Queijeira. Chwilę później trener RM Castilla postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Reiniera. Na boisko wszedł Oulam Abou, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 72. minucie Miguel Muñoz został zmieniony przez Ivána Buena, co miało wzmocnić drużynę UD San Sebastián. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marca Guala na Pabla Rodrígueza w 83. minucie.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna RM Castilla, zdobywając kolejną bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku trafił Rodrygo.

W 88. minucie czerwoną kartkę obejrzał Rodrygo, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W samej końcówce meczu w drużynie RM Castilla doszło do zmiany. Álvaro Bravo wszedł za Miguela Baezę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Felipe Sáez Carrillo
89′ Miguel Baeza Pérez
Alejandro Galindo Valencia
Antonio Blanco Conde
Marcos Ferrera Gullón
20′ 65′ Reinier Jesus Carvalho
Adrián Trabazo Velázquez15′ 64′
 39′ Álvaro Fidalgo Fernández
Julio Delgado Domínguez54′ 58′
83′ Marc Gual Huguet
Raúl Hernández Grados
 87′ 37′ 88′ Rodrygo Silva de Goes
Joel Rodríguez Satorres
Toni Fuidias Ribera
Álvaro Cortés Valiente
Víctor Chust García
Souleymane Gassama
65′ Oulam Ayoub Abou
Tomasz Koszut
Sergio Arribas Calvo
Roberto Jesús Melián Bolaños
89′ Álvaro Bravo Jiménez
Álvaro Queijeiro Pintos64′
Martín Manuel Calderón Gómez
Fernando Ruiz Izaguirre58′
83′ Pablo Rodríguez Delgado
Iván Bueno López72′

To był klasyczny mecz do jednej bramki.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom UD San Sebastián w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną czerwoną.