Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda B: Las Rozas CF - SCR Peña Deportiva 1-1 (0-1)

W pojedynku 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 23 lutego, zespół Las Rozas CF zremisował z Peñą Deportiva 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Navalcarbón w Madrycie.

Yelco 14' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem zespołu Peñy Deportiva.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Las Rozas CF Yelco.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Borja Navarro z zespołu gości. Była to 24. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Peñy Deportiva.

Na drugą połowę zespół Las Rozas CF wyszedł w zmienionym składzie, za Toña Calva, Albura weszli Jesús Cruz, Brayan Reyna. W 64. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Álvarowi Porterowi z Las Rozas CF.

Trener Las Rozas CF postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Samu Pintę i na pole gry wprowadził napastnika Davida Barcę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 72. minucie Abdoulaye Fall zastąpił Carlosa Cristeta. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Álvara Molinę z Las Rozas CF, a w 75. minucie Javiego Serala z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Peñy Deportiva postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Marc Fraile, a murawę opuścił David Sánchez. W 85. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Francisco Núñez osłabiając tym samym drużynę gości. Na dwie minuty przed zakończeniem spotkania żółtą kartką został ukarany Marc De Val, zawodnik Peñy Deportiva.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Juan Victoria.

Minutę później w zespole Peñy Deportiva doszło do zmiany. Jordan Gutiérrez wszedł za Higora Rochę. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Victoria López
14′ (samob.) Yelco Ramos Ursúa
Francisco Javier Torres Zurdo
Juan Manuel Fernández Sánchez
José Manuel Arias Copete
Borja González Tejada
Borja Navarro Landaburu24′
73′ Álvaro Molina González
Luciano Joaquín Pierce
Alejandro Nogueira San Román
Marc De Val Fernández88′
71′ Samuel Álex Pinto
Abdoulaye Fall72′
46′ Antonio Calvo Martín
Francisco José Núñez Rodríguez85′
Jaime Turégano González
Rafael Ramos Jiménez
46′ Alberto Alburquerque Reus
David Sánchez Martín81′
64′ Álvaro Portero Díez
Ramón Blázquez Soria
 90′ Juan David Victoria López
Lorenzo Burón Aranda
46′ Jesús Muñoz Cruz
Carlos Cristeto de Dios72′
46′ Brayan Roberto Reyna Casaverde
Jordan Gutiérrez Nsang90′
71′ David Barca Moreno
Marc Fraile Rosello81′

Przewaga drużyny Las Rozas CF w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze Peñy Deportiva otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.