Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda B: Formac Villarrubia CF - Mérida AD 5-1 (1-1)

22 lutego na Campo Nuevo Municipal w Villarrubii de losie Ojos odbył się mecz 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Villarrubii i Méridy Asociación. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Villarrubii 5-1.

Antonio Pino 18'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Villarrubii.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Carlos Martínez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarrubii, strzelając gola w trzeciej minucie pojedynku.

Po kwadransie gry sędzia pokazał kartkę Carlosowi Garcíi z drużyny gospodarzy.

Zespół Méridy Asociación otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 18. minucie bramkę wyrównującą zdobył Antonio Pino.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Mérida Asociación: Carlosowi Morenowi w 33. i Arturowi Segadowi w 40. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka Méridy Asociación wyszła w zmienionym składzie, za Miguela Espinara, Artura Segada weszli Jesús Mena, Santi Villa. W 50. minucie kartkę dostał Andriu, zawodnik gospodarzy.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Carlos García.

W 62. minucie Carlos Moreno zastąpił Jardela. A kibice Villarrubii nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sergia Arribasa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Fran Cortés. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejną bramkę. W 65. minucie kartkę otrzymał Antonio Pino z Méridy Asociación.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Villarrubii doszło do zmiany. Piojo wszedł za Andriu.

Drużyna Méridy Asociación ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 78. minucie wynik na 3-1 podwyższył Diego Díaz. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 10 minut przed zakończeniem meczu w jedenastce Villarrubii doszło do zmiany. Julio de Dios wszedł za Javiego Grilla.

W 81. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Diego Díaz z Villarrubii. W 82. minucie kartką został ukarany Gonzalo Poley, zawodnik Méridy Asociación.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Villarrubii w 90. minucie spotkania, gdy Piojo strzelił z rzutu karnego piątego gola. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 5-1.

Javier Sánchez López
 57′ 15′ Carlos Javier García Manzano
Salvador Blázquez Martínez
Ricardo Jorge Gomes Carvalho
Mario Gómez Martín
50′ 72′ Alejandro Adrián Hernández Santiago
Carlos Moreno Gómez33′ 62′
Víctor Juan Algisí
Gonzalo Poley González82′
 3′ Carlos Martínez García
Alejandro Rodríguez Melgar
63′ Francisco Javier Cortés Montoro
Arturo Segado Muñoz40′ 46′
80′ Javier González Mora
Miguel Ángel Espinar Peña46′
Antonio Jesús Seoane Ochoa
Rafael Mella Ferreiro
 78′, 81′ Diego Manuel Díaz Arteaga
José Manuel López Gaspar
63′ Sergio Arribas Blázquez
Jesús Mena Múgica46′
80′ Julio Jesús de Dios Moreno
Emmanuel Franck Omgba Opono Edoa
72′  90′ (k.) José Alberto Moreno Martínez
Santiago Villa Castro46′
Alonso Sánchez Arriaga
Esmiraldo Sá da Silva62′

Jedenastka Villarrubii zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 12 celnych strzałów.

Zespół Méridy Asociación zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Villarrubii obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.