Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda B: Celta Vigo II - Las Palmas II 1-0 (1-0)

W meczu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 23 lutego, zespół Celta Vigo II zwyciężył z Las Palmas II 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Campo de Fútbol Municipal de Barreiro.

W  meczu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 23 lutego, zespół Celta Vigo II zwyciężył  z Las Palmas II  1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Campo de Fútbol Municipal de Barreiro.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Tuż przed końcem pierwszej połowy jedynego gola meczu strzelił Jacobo González dla jedenastki Celta Vigo II. Bramka padła w tej samej minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Celta Vigo II.

Drugą połowę drużyna Las Palmas II rozpoczęła w zmienionym składzie, za Robera Mañasa wszedł Joel Del Pino. Na drugą połowę jedenastka Las Palmas II wyszła w zmienionym składzie, za Sata wszedł Pablo Haro.

W 63. minucie Javi Gómez zastąpił Sergia Bermeja. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jacobo González, piłkarz gospodarzy. Trener Las Palmas II postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Diego Martíneza i na pole gry wprowadził napastnika Diego Hernándeza. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 77. minucie w jedenastce Celta Vigo II doszło do zmiany. Emmanuel Apeh wszedł za Jacoba Gonzáleza. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo II: Draganowi Rosiciowi w 78. i Albertowi Solísowi w 81. minucie. Kibice Celta Vigo II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Gabriego Veigę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Manu Justo.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Celta Vigo II: Emmanuelowi Apehowi w 88. minucie i Gabriemu Veidze w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. W drugiej połowie nie padły bramki.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Celta Vigo II pokazał pięć żółtych.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

1 marca jedenastka Celta Vigo II będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej przeciwnikiem będzie CF Rayo Majadahonda. Tego samego dnia UD Melilla zagra z zespołem Las Palmas II na jego terenie.