Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda B: CD Badajoz - CF Talavera de la Reina 2-0 (1-0)

W starciu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Badajozu zwyciężyła z Talaverą 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal Nuevo Vivero.

W  starciu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Badajozu zwyciężyła  z Talaverą  2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal Nuevo Vivero.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Badajozu w 12. minucie spotkania, gdy Gorka Santamaría strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 27. minucie Kike Pina został zastąpiony przez Kingsleya Fobiego. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Kingsley Fobi z drużyny gospodarzy. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Badajozu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Badajozu, zdobywając kolejną bramkę. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik ustalił Guzmán.

Reklama

W 56. minucie żółtą kartkę obejrzał Toni Abad z Badajozu. Chwilę później trener Badajozu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Daniego Aquina. Na boisko wszedł Chris Ramos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Talavery doszło do zmiany. Nandi wszedł za Jonksę Vidala.

W 70. minucie żółtą kartkę dostał Sergio José, piłkarz gości. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sergio José z drużyny Talavery i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 70. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się Talaverze w tym sezonie, pojawił się Sedeño, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Carlosa Expósita. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 75. minucie Guzmán został zmieniony przez Julia Gracię, co miało wzmocnić zespół Badajozu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reguerę na Javiego Alonsa. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adilsona z Badajozu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Julia Cidonchę z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

1 marca zespół Talavery rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Sevilla Atlético. Tego samego dnia CP Villarrobledo będzie gościć zespół Badajozu.

Reklama

Reklama

Reklama