Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda B: CD Badajoz - CF Talavera de la Reina 2-0 (1-0)

W starciu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna Badajozu zwyciężyła z Talaverą 2-0 (1-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal Nuevo Vivero.

26. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-22 17:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Vivero | Arbiter: Fernando Bueno
CD Badajoz
CF Talavera de la Reina
2
0
Gorka Santamaría 12'
Guzmán 47'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Badajozu w 12. minucie spotkania, gdy Gorka Santamaría strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

W 27. minucie Kike Pina został zastąpiony przez Kingsleya Fobiego. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Kingsley Fobi z drużyny gospodarzy. Była to 39. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Badajozu.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Badajozu, zdobywając kolejną bramkę. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu wynik ustalił Guzmán.

W 56. minucie żółtą kartkę obejrzał Toni Abad z Badajozu. Chwilę później trener Badajozu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Daniego Aquina. Na boisko wszedł Chris Ramos, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Talavery doszło do zmiany. Nandi wszedł za Jonksę Vidala.

W 70. minucie żółtą kartkę dostał Sergio José, piłkarz gości. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Sergio José z drużyny Talavery i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 70. minucie. Na murawie, jak to często zdarzało się Talaverze w tym sezonie, pojawił się Sedeño, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 73. minucie Carlosa Expósita. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

W 75. minucie Guzmán został zmieniony przez Julia Gracię, co miało wzmocnić zespół Badajozu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Reguerę na Javiego Alonsa. W 76. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adilsona z Badajozu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku Julia Cidonchę z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Iván Buigues Rico
56′ José Antonio Abad Martínez
Carlos Expósito Verdejo73′
Iván Casado Ortiz
Sergio Martínez Aranda
César Morgado Ortega
Sergio San José López70′ 71′
27′ Enrique Pina Caballero
Julio Cidoncha Fernández90′
 47′ 75′ Guzmán Casaseca Lozano
Héctor Gómez Domínguez
Alexandre Corredera Alardi
Alberto Martínez Oca
Traoré Djakaridja
Francisco Javier Reguera Olivares78′
76′ Adilson Mendes Martins
Jon Xavier Vidal Alonso67′
61′ Daniel Aquino Pintos
Damián Fernando Zamorano
 12′ Gorka Santamaría Nos
Álvaro Sánchez Gutiérrez
Juan José Garrancho Méndez
Daniel Barbero Álvarez
27′ 39′ Kingsley Fobi
Adrián Sánchez López
Federico Bikoro Akieme Nchama
Álvaro Hernández De Miguel67′
75′ Julio Gracia Gallardo
Sergio López Rodríguez73′
Sergio Maestre García
Javier Alonso Martínez78′
Ismael Cerro Sánchez
David Dorado Estévez
61′ Christopher Ramos de la Flor
Jan Gerrit Stoeten Pérez

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.