Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda B: Burgos CF - CD Tudelano 3-0 (1-0)

W starciu 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 23 lutego, zespół Burgosu zwyciężył z Tudelano 3-0 (1-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal de El Plantío.

26. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-23 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Arbiter: Gonzalo Sáiz
L. Pisculichi 83'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Tudelano wygrała dwa razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół Burgosu próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Burgosu w 21. minucie spotkania, gdy Galder Cerrajería zdobył pierwszą bramkę.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Unaiego Zamorana z Tudelano, a w 35. minucie Pere Martíneza z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Burgosu.

W 55. minucie arbiter pokazał kartkę Miki Muñoz z Burgosu. W 60. minucie Néstor Salinas został zmieniony przez Kolda Obietę.

Chwilę później trener Tudelano postanowił wzmocnić linię pomocy i w 65. minucie zastąpił zmęczonego Carlosa Calderóna. Na boisko wszedł Josué Lázaro, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juanma García wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burgosu, strzelając kolejnego gola w 66. minucie spotkania. W 70. minucie Toché został zmieniony przez Raúla Sáncheza, co miało wzmocnić jedenastkę Burgosu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Áleksa Sáncheza na Adriána Socorra.

A kibice Burgosu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Leonarda Pisculichiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Borja Sánchez. Posunięcie trenera było słuszne. Leonarda Pisculichiego strzelił trzeciego gola w 83. minucie spotkania. Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Burgosu doszło do zmiany. Andrés González wszedł za Pere Martíneza. W 82. minucie kartkę dostał Mikel Pagola, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Burgosu w 83. minucie spotkania, gdy Leonardo Pisculichi zdobył z rzutu karnego trzecią bramkę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Jesús Lalaguna Belio
35′ 79′ Pere Martínez Sastre
Unai Zamorano Arri26′
Roberto Alarcón González
Carlos Calderón López65′
 66′ Galder Cerrajería López
Ángel Gregorio López Solórzano
55′ Miguel Muñoz Mora
Diego Royo Arellano
Eneko Undabarrena Ubillos
David Soto Ruiz
 22′ Juan Manuel García García
Néstor Salinas Alonso60′
76′ Borja Sánchez Gil
Alejandro Sánchez López71′
70′ José Verdú Nicolás
Diego Suárez Hernández
Jorge Palatsí Gallego
Ander Sainz Mayo
79′ Andrés González Cardero
Diego Cortés Padilla
Ryan David Leak
Luis Alejandro Olivas Salcedo
Carlos Indiano De Marcos
David Lázaro Alonso
76′  83′ (k.) Leonardo Nicolás Pisculichi
Josué Abraham Lázaro Navarro65′
Carlos Matías Rosales
Koldo Obieta Alberdi60′
70′ Raúl Sánchez Sánchez
Adrián Jesús Socorro Méndez71′

Jedenastka Burgosu była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze Tudelano obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.