Liga hiszpańska - 26. kolejka Segunda B: Bilbao Athletic - Arenas Club de Getxo 1-1 (0-0)

22 lutego na Estadio Santa María de Lezama w Lezamie odbył się pojedynek 26. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Ath. Bilbao i Getxo. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

26. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-22 18:30 | Stadion: Instalaciones de Lezama | Arbiter: Alfonso Vicente Moral
Bilbao Athletic
Arenas Club de Getxo
1
1
Gorka Guruzeta 90'
Alberto Salido 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Ath. Bilbao wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Iñigo Arzuaga z Getxo.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Getxo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Alberto Salido.

W 59. minucie żółtą kartkę dostał Nacho Matador, piłkarz Getxo. W następstwie utraty bramki trener Ath. Bilbao postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił obrońcę Aitora Paredesa i na pole gry wprowadził napastnika Andoniego Tascóna, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 67. minucie Alberto Salido został zmieniony przez Aitora Ramosa.

W 69. minucie w zespole Ath. Bilbao doszło do zmiany. Asier Córdoba wszedł za Jona Morcilla. Chwilę później trener Getxo postanowił bronić wyniku. W 74. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Iñiga Arzuagę wszedł Checa, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie zremisowała mecz. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 79. minucie, w drużynie Ath. Bilbao za Daniego Viviana wszedł Antonio Salado, a w zespole Getxo Jon Etxaniz zmienił Unaiego Hernándeza.

Zawodnicy gospodarzy otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik ustalił Gorka Guruzeta.

Dwie minuty później arbiter przyznał żółtą kartkę Unaiemu Vencedorowi z zespołu gospodarzy. W tej samej minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Unai Hernández osłabiając tym samym drużynę gości. W doliczonej piątej minucie spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Aitora Ramosa, piłkarza gości.

Minutę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aitor Ramos osłabiając zespół Getxo. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w piątej minucie doliczonego czasu pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Josu Ibarbia Perurena
60′ Aitor Paredes Casamichana
Juan Carlos Lázaro Cervera
Jon Sillero Monreal
Ian Uranga Chong
79′ Daniel Vivian Moreno
Iñigo Arzuaga Mesa40′ 74′
90′ Unai Vencedor Paris
Ignacio Matador Aguilera59′
Oier Zarraga Egaña
Jon Urkiza Txabarri
Juan Artola Canales
Jon Etxaniz Llamas79′
 90′ Gorka Guruzeta Rodríguez
Alberto Salido Tejero  51′ 67′
69′ Jon Morcillo Conesa
Gorka Marcos Sánchez
79′ Antonio Jesús Salado Góngora
Mikel Rodríguez Pérez
69′ Asier Córdoba Querejeta
Aitor Ramos Leniz67′ 90′ 90′
60′ Andoni Tascón Hermida
Jaume Vidal Gibert

Przewaga zespołu Ath. Bilbao w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki i dwie czerwone piłkarzom Getxo, a zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.