Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda División: Real Betis - Deportivo La Coruna 0-1 (0-1)

26 stycznia na Estadio Carlos Belmonte w Albacete odbył się mecz 25. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Realu Betis i Deportivo La Coruna. Starcie zakończyło się zwycięstwem Deportivo La Coruna 1-0. Na stadionie zasiadło 8 295 widzów.

25. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-26 16:00 | Stadion: Estadio Carlos Belmonte | Widzów: 8295 | Arbiter: Víctor Areces Franco
Albacete Balompié
RC Deportivo de La Coruna
0
1
Sabin Merino 34'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Deportivo La Coruna wygrała aż osiem razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Real Betis: José Carowi w 16. i Eddemu Pascualowi w 21. minucie.

Jedyną bramkę meczu dla Deportivo La Coruna zdobył Sabin Merino w 34. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Deportivo La Coruna.

W 50. minucie kartką został ukarany Bóveda, zawodnik Deportivo La Coruna. W 54. minucie karnego dla Real Betis nie wykorzystał Dani Ojeda. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej.

W 56. minucie kartkę dostał Uche Agbo z zespołu gości. W 58. minucie za Uche Agbo wszedł Álex Bergantiños. W 62. minucie kartkę otrzymał Víctor Mollejo z Deportivo La Coruna.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Realu Betis doszło do zmiany. Manu Fuster wszedł za Jona Erice'a. W tej samej minucie trener Realu Betis postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Néstor Susaeta, a murawę opuścił Dani Ojeda. W tej samej minucie trener Deportivo La Coruna postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Víctora Molleja wszedł Luis Ruiz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Deportivo La Coruna utrzymać prowadzenie.

W 76. minucie Emre Çolak został zmieniony przez Claudia Beauvue, co miało wzmocnić zespół Deportivo La Coruna. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Eddego Pascuala na Carlosa Acuñę. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 84. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Claudiowi Beauvue i Maikelowi Mesie. W drugiej połowie nie padły gole.

Mujaid Sadick Aliu
16′ José Antonio Caro Martínez
Michele Somma
Álvaro José Jiménez Guerrero
Uche Henry Agbo56′ 58′
69′ Jon Erice Domínguez
Ager Aketxe Barrutia
84′ Maikel Mesa Piñero
Emre Çolak76′
21′ 77′ Eddy Silvestre Pascual İsrafilov
Gaku Shibasaki
Roman Zozulja
Sabin Merino Zuloaga  34′
54′ (k.) 69′ Daniel Ojeda Saranova
Luis Ruiz Sayago69′
69′ Manuel Fuster Lázaro
Alejandro Bergantiños García58′
Diego Hernández Barriuso
José Vicente Gómez Umpiérrez
69′ Néstor Susaeta Jaurrieta
Claudio Beauvue76′ 84′
77′ Carlos Javier Acuña Caballero
Borja Galán González

Jeśli jedenastka Realu Betis nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Realu Betis obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.