Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - Extremadura UD 1-1 (0-0)

W starciu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 26 stycznia, drużyna Rayo zremisowała z Extremadurą 1-1 (0-0). Mecz na Estadio de Vallecas w Madrycie obejrzało 9 922 widzów.

25. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-26 18:15 | Stadion: Estadio de Vallecas | Widzów: 9922 | Arbiter: I. Bikandi Garrido
Rayo Vallecano
Extremadura UD
1
1
E. Lomotey 57' (samob.)
Álex Alegría 88'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Rayo wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Rayo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 11. minucie na plac gry wszedł Jonathan Montiel, a murawę opuścił José Pozo.

Między 35. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 57. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Extremadury Emmanuel Lomotey. W 61. minucie Óscar Pinchi został zmieniony przez Nona.

W następstwie utraty bramki trener Extremadury postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Roberta Olabego i na pole gry wprowadził napastnika Álex Alegríę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 64. minucie Jorge de Frutos został zmieniony przez Álvara Garcíę, a za Óscara Treja wszedł na boisko Óscar Valentín, co miało wzmocnić zespół Rayo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Rodrígueza na Víctora Pastranę. W 76. minucie arbiter ukarał żółtą kartką José Parda z Extremadury, a w 80. minucie Catenę z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gości wyrównała wynik meczu. Gola na 1-1 na dwie minuty przed zakończeniem spotkania strzelił Álex Alegría.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej trzeciej minucie pojedynku, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Extremadury: Jorge Zarfinowi i Kike Márquezowi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Ángel Bastos Teijeira
80′ Alejandro Catena Marugán
Francisco de Paula Pablo Cruz Torres
Roberto Román Triguero
Alejandro Díez Salomón
35′ Esteban Ariel Saveljich
José Antonio Pardo Lucas76′
11′ José Ángel Pozo la Rosa
Emmanuel Addoquaye Lomotey 57′ (samob.)
Mario Suarez
Roberto Olabe del Arco44′ 61′
José Leonardo Ulloa
Cristian Rodríguez Pérez87′
64′ Jorge de Frutos Sebastián
Jorge Giovani Zarfino Calandria90′
Andrés Martín García
Enrique Márquez Climent90′
45′ 83′ Óscar Guido Trejo
Samuel González Martínez
64′ Álvaro García Rivera
David González Plata61′
83′ Óscar Valentín Martín Luengo
David Mateos Rocha
11′ Jonathan Montiel Caballero
Víctor Pastrana Carrasco87′
Isaac Palazón Camacho
Alexander Alegría Moreno61′  88′

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, a w drugiej trzy. Zawodnicy Rayo obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.