Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda División: Girona FC - Real Oviedo 1-1 (0-0)

26 stycznia na Estadi Municipal de Montilivi odbyło się starcie 25. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Girony i Oviedo. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Mecz obejrzało 6 126 widzów.

25. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-26 20:30 | Stadion: Estadi Municipal de Montilivi | Widzów: 6126 | Arbiter: S. Ais Reig
Girona FC
Real Oviedo
1
1
C. Stuani 54'
Tejera 67'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Oviedo wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Saúlowi Berjónowi z jedenastki gości. Była to 43. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę drużyna Oviedo wyszła w zmienionym składzie, za Edgara Bárcenasa wszedł Tejera.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Girony nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 54. minucie Cristhian Stuani dał prowadzenie swojemu zespołowi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 19 strzelonych goli. Sytuację bramkową stworzył Álex Granell.

W 57. minucie kartkę obejrzał Jimmy Suárez z Oviedo. W 63. minucie Jimmy Suárez został zastąpiony przez Borję Sáncheza.

Piłkarze Oviedo odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Tejera. Przy strzeleniu gola pomagał Saúl Berjón.

W następstwie utraty bramki trener Girony postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Jaira Izquierda i na pole gry wprowadził napastnika Brandona. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Borja Sánchez, zawodnik Oviedo. Trener Oviedo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ibrahimę Baldégo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Saúl Berjón.

W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Christiana Fernándeza z Oviedo, a w 85. minucie Gumbaua z drużyny przeciwnej. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Juan José Nieto Zarzoso
86′ Francesc Aday Benítez Caraballo
Saúl Berjón Pérez43′ 75′
Borja García Freire
Luismi Sanchez
82′ Alejandro Granell Nogué
Jaime Suárez Juesas57′ 63′
85′ Gerard Gumbau Garriga
Marco Sangalli Fuentes
71′ Jairo Izquierdo González
Alfredo Ortuño Martínez
 54′ Cristhian Stuani
Emmanuel González Rodríguez
82′ Jozabed Sánchez Ruiz
Julián Omar Ramos Suárez
86′ Alejandro Gallar Falguera
Borja Sánchez Laborde63′ 74′
Marc Gual Huguet
Sergio Tejera Rodríguez46′  67′
71′ Brandon Thomas Llamas
Ibrahima Baldé75′

Wyraźna przewaga drużyny Girony nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona osiem celnych strzałów.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Girony, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.