Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: UE Olot - CF La Nucía 4-0 (2-0)

16 lutego na Camp Municipal d'Olot odbył się mecz 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UE Olot i La Nucía. Starcie zakończyło się zwycięstwem UE Olot 4-0.

Moha Chabboura 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki La Nucía.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UE Olot w 13. minucie spotkania, gdy Jordi Masó strzelił pierwszego gola.

W 28. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Álvara Salinasa z UE Olot, a w 33. minucie Javiego Cabezasa z drużyny przeciwnej.

Zespół La Nucía ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy nie dał szans obrony bramkarzowi Álvaro Salinas.

Kibice La Nucía nie mogli już doczekać się wprowadzenia Fofę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Fran Moreno.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 50. minucie Álvaro Salinas po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 3-0.

W 59. minucie Titi został zastąpiony przez Christiana Perales'a. W tej samej minucie Javi Cabezas został zmieniony przez Dzhoshkuna Temenuzhkova, co miało wzmocnić drużynę La Nucía. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Salinasa na Mohę Chabbourę. Po chwili trener UE Olot postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Eloi Amagat, a murawę opuścił Héctor Simón.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania arbiter ukarał kartką Alfreda Pedrazę, zawodnika gości. W 79. minucie w zespole UE Olot doszło do zmiany. Albert Julià wszedł za Alberta Blázqueza.

Trzeba było trochę poczekać, aby Moha Chabboura wywołał eksplozję radości wśród kibiców UE Olot, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku meczu. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 4-0.

Jonatan Neftalí Díez González
79′ Albert Blázquez Robles
Óscar Prats Catalá
Josep María Chavarría Pérez
Francisco Javier Cabezas Chounavelle33′ 59′
Arnau Comas Freixas
Juan Antonio Casanova Vidal
 13′ Jordi Masó Ribas
Iván Forte Ortega
Pedro Del Campo González
José Manuel Hermosa Melis
66′ Héctor Simón Escudero
Alfredo Pedraza Arias77′
José Antonio Soler Durá
José Antonio Belmonte Pérez59′
Jordi Xumetra Feliu
Cristian Fernández Rodríguez
 37′, 50′ 28′ 61′ Álvaro Salinas García
Francisco Javier Moreno Jiménez46′
Marc Vito Brezmes
Juan Manuel Conesa Ibáñez
66′ Eloi Amagat Arimany
José Mas García
Roger Barnils Crusats
Juan José Gracia Izquierdo
79′ Albert Julià Sureda
Adolfo Enríquez García46′
61′  90′ Mohamed Chabboura Houh
Javier Martín Contreras
Carlos Javier Polo Jiménez
Christian Perales Moyá59′

Dzhoshkun Temenuzhkov Mihaylov59′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.