Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: UD Las Palmas Atlético - Getafe CF II 0-1 (0-1)

16 lutego na Anexo Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbył się mecz 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Las Palmas II i Getafe II. Starcie zakończyło się zwycięstwem Getafe II 1-0.

Hugo Duro 38'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania sędzia pokazał kartkę Daniemu Martínowi, zawodnikowi Las Palmas II.

W 35. minucie Josete Miranda zastąpił Hectora Otína. W 38. minucie kartkę obejrzał Ismael Athuman z Las Palmas II.

W tej samej minucie jedynego gola z karnego strzelił Hugo Duro dla drużyny Getafe II. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Hugonowi Durowi i Marze. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Getafe II.

Drugą połowę zespół Las Palmas II rozpoczął w zmienionym składzie, za Marę, Ismaela Athumana weszli Pau Miguélez, Flaqué. W 50. minucie kartkę dostał Alfon González, zawodnik gości.

Trener Las Palmas II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Diego Martíneza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ale Ojeda. Niedługo później trener Getafe II postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Ángela Sáncheza wszedł Lobato, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Na 11 minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Getafe II doszło do zmiany. Nacho Heras wszedł za Alfona Gonzáleza.

Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom Las Palmas II i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ojeda
90′ Alejandro Domínguez Romero
Darío Ramos Pinazo
86′ David Camacho Eugenio
Hugo Díaz Rodríguez
Jesús Fortes Socas
Yacouba Diori Hamani Magagi
6′ Daniel Jesús Martín Gil
Juan Antonio Iglesias Sánchez
38′ 46′ Ismael Said Athuman González
Borja Martínez Sánchez
José Miguel Castañeda Macho
José Antonio Miranda Boacho35′
Juan Rodríguez Alonso
Florent Gregoire Poulolo
82′ Juan Daniel Satoca Solís
Hugo Duro Perales  38′ (k.) 43′
43′ 46′ Juan Fernández Santiago
Alfonso González Martínez50′ 79′
Pablo Haro Hernanz
José Carlos Márquez Aguilar
59′ Juan Alejandro Ojeda Gil
Ángel Sánchez Arévalo66′
Javier Choolani Farray
Alejandro Herrero Linares
Manuel Jesús Alemán Vélez
Miguel Acosta Mateos
59′ Diego Martínez Hernández
Javier Lobato Fernández66′
46′ 90′ Paulino Miguélez Fernández
Javier Soler Gandía
Joel Del Pino Lorenzo Gil
Ignacio Heras García79′ 86′
46′ Adrián Nicolás Flaqué Maccrae
Hector Otín Lafuente35′
David Herrera Serrano
Raúl Pescador Caballero

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał siedem żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Getafe II przyznał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.