Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: Talavera - Yeclano 0-0

W pojedynku 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 16 lutego, drużyna Talavery zremisowała z Yeclano 0-0. Spotkanie odbyło się na Estadio El Prado w Talaverze de la Reinej. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

25. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-16 17:00 | Stadion: Estadio El Prado | Arbiter: Fernando Román Román
CF Talavera de la Reina
Yeclano Deportivo
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Yeclano.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Cristianowi z Talavery. Była to 24. minuta starcia.

Drugą połowę zespół Talavery rozpoczął w zmienionym składzie, za Cristiana wszedł Héctor Gómez. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Ángelowi Lópezowi, piłkarzowi gospodarzy.

W 69. minucie Tonete zastąpił Atdhe Rashitiego. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Albertowi Oce z jedenastki gospodarzy. W 73. minucie w drużynie Talavery doszło do zmiany. Jonxa Vidal wszedł za Damiána Zamorana.

Chwilę później trener Yeclano postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 77. minucie zastąpił zmęczonego Javiego Saurę. Na boisko wszedł Luis Castillo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 82. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Pabla Vivanca z Yeclano, a w drugiej minucie doliczonego czasu meczu Héctora Gómeza z drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Yeclano doszło do zmiany. Carlos Felipe wszedł za Pabla Vivanca.

Francisco Martínez Gómez
63′ Ángel López Pérez
Javier Saura Ruiz77′
71′ Alberto Martínez Oca
Carlos Selfa Sanfélix
Francisco Javier Reguera Olivares
Pablo Nicolás Vivanco Gutiérrez82′ 85′
73′ Damián Fernando Zamorano
Íñigo Alayeto Martínez
24′ 46′ Cristian Fernández Conchuela
Luis Castillo Ortega77′
46′ 90′ Héctor Gómez Domínguez
Carlos Felipe Martínez85′
Jan Gerrit Stoeten Pérez
Javier Muñoz Abellán
73′ Jon Xavier Vidal Alonso
Atdhe Rashiti69′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zespół Talavery zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka Talavery w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.