Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: SCR Peña Deportiva - UD Melilla 2-1 (1-1)

W pojedynku 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 16 lutego, zespół Peñy Deportiva wygrał z Melillą 2-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Campo Municipal del Santa Eulalia del Río w Santa Eulalii del Río.

25. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-16 12:00 | Stadion: Campo Municipal del Santa Eulalia del Río | Arbiter: Manuel Pérez
Jon Ceberio 32'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 15. minucie Deco zastąpił Higóna.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Peñy Deportiva w 21. minucie spotkania, gdy Marc De Val strzelił pierwszego gola. Między 24. a 31. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gości odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 32. minucie Jon Ceberio wyrównał wynik meczu z rzutu karnego.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Jordi Ortega z Melilli. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Peñy Deportiva postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Marca De Vala i na pole gry wprowadził napastnika Marca Fraile'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem goli. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. Po chwili trener Melilli postanowił wzmocnić linię napadu i w 70. minucie zastąpił zmęczonego Adrię de Mesę. Na boisko wszedł Dani Vega, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Peñy Deportiva w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie na listę strzelców wpisał się Francisco Núñez. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Melilli doszło do zmiany. Carri wszedł za Jordiego Ortegę. W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Deco osłabiając tym samym zespół Melilli. W tej samej minucie w drużynie Peñy Deportiva doszło do zmiany. Jordan Gutiérrez wszedł za Francisca Núñeza.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom zespołu gospodarzy: Abdoulaye Fallowi i Cristianowi Cruzowi. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

UD Melilla
31′ Francisco Javier Torres Zurdo
Hodei Oleaga Alarcia
90′ Cristian Cruz Medina
Michele Diana
Borja Navarro Landaburu
Benjamín Garay
Luciano Joaquín Pierce
Víctor Manuel Mena Coto
24′ José Miguel Bernal Ortiz
José Gabriel Romero López
 21′ 61′ Marc De Val Fernández
Jesús Manuel Carrillo Martínez
90′ Abdoulaye Fall
Jon Ceberio Mutuberria  32′ (k.)
 80′ 90′ Francisco José Núñez Rodríguez
Ricardo Segura Martinez
90′ Jordan Gutiérrez Nsang
José María Carrión Gallardo84′
David Sánchez Martín
José Marco Higón15′
61′ Marc Fraile Rosello
Daniel Vega Cintas70′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność drużyny Peñy Deportiva, która potrzebowała tylko czterech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Peñy Deportiva przyznał cztery żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna Melilli wykorzystała wszystkie zmiany.