Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: San Fernando CD - CD Badajoz 2-1 (1-1)

16 lutego na Estadio Iberoamericano 2010 odbyło się spotkanie 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami San Fernando i Badajozu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem San Fernando 2-1.

Antonio Caballero 35'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół San Fernando wygrał aż trzy razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Badajoz: Alfonsowi Candelasowi w 13. i Césarowi Morgado w 23. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników San Fernando w 26. minucie spotkania, gdy Gabi Ramos strzelił pierwszego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę obejrzał Jonan Amelibia z San Fernando.

Drużyna Badajozu otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 35. minucie Antonio Caballero wyrównał wynik meczu.

W 36. minucie kartką został ukarany Guzmán, piłkarz Badajozu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 57. minucie sędzia ukarał kartką Raúla Palmę, zawodnika gospodarzy. W 60. minucie Guzmán został zastąpiony przez Ismę Cerra.

W tej samej minucie w zespole San Fernando doszło do zmiany. Jorge García wszedł za Pedro Ríosa.

Piłkarze San Fernando odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 63. minucie wynik ustalił Omar Perdomo. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał kartkę Hugonowi Rodríguezowi z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener San Fernando postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Bruno Herrero, a murawę opuścił Hugo Rodríguez. W 79. minucie w zespole San Fernando doszło do zmiany. Pedro Carneiro wszedł za Alexandra Toscana.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację na siedem minut przed zakończeniem starcia, sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gości: Pablowi Vázquezowi i Antoniowi Caballerowi. Kibice Badajozu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Julia Gracię. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Antonio Caballero. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Enrique Royo Herranz
30′ Jon Ander Amelibia Do Nascimento
Alfonso Candelas Fernández13′
Manuel Guerrero Sánchez
Kingsley Fobi
Fernando Pumar Prieto
César Morgado Ortega23′
 26′ Gabriel Jesús Ramos Acevedo
Pablo Vázquez Pérez83′
57′ Raúl Palma Lozano
Antonio Jesús Caballero Ramírez  35′ 83′ 84′
60′ Pedro Ríos Maestre
Guzmán Casaseca Lozano36′ 60′
66′ 69′ Hugo Rodríguez Romero
Alexandre Corredera Alardi
79′ Alexandro Daniel Toscano Llordal
Adilson Mendes Martins
Francisco Jesús Ferrón Ruiz
Daniel Aquino Pintos
 63′ José Omar Perdomo Machado
Iván Casado Ortiz
60′ Jorge Luis García Salmón
Federico Bikoro Akieme Nchama
69′ Bruno Herrero Arias
Julio Gracia Gallardo84′
79′ Pedro Zêzere Neves Carneiro
Ismael Cerro Sánchez60′
Tomás Adriel Attis
Steven Nicanor Prieto Morales

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Badajozu pokazał pięć.

Drużyna San Fernando w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.