Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: Salamanca CF UDS - Burgos CF 0-1 (0-0)

16 lutego na Estadio El Helmántico odbył się mecz 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Salamanki i Burgosu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Burgosu 1-0.

Galder Cerrajería 85'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Burgosu wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Burgos: Enekowi Undabarrenie w 8. i Juliowi Ricowi w 25. minucie.

Julio Rico z Burgosu w 33. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 25. minucie. W 39. minucie żółtą kartkę dostał Aitor Córdoba, piłkarz gości. W 40. minucie Roberto Alarcón został zmieniony przez Pere Martíneza.

Między 50. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Salamanki i jedną drużynie przeciwnej. Trener Salamanki postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił obrońcę Francisca Medinę i na pole gry wprowadził napastnika Martína Galvána, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 63. minucie w drużynie Salamanki doszło do zmiany. Giovanni wszedł za Hugona Díaza. Chwilę później trener Burgosu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Toché, a murawę opuścił Raúl Sánchez. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miki Muñoz z Burgosu, a w 83. minucie Sergia Molinę z drużyny przeciwnej.

W 76. minucie w zespole Salamanki doszło do zmiany. Edu Ubis wszedł za Áleksa Altubego.

Dopiero pod koniec meczu Galder Cerrajería wywołał eksplozję radości wśród kibiców Burgosu, strzelając gola w 85. minucie spotkania. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu w drużynie Burgosu doszło do zmiany. Ryan Leak wszedł za Miki Muñoz.

Pedro López Galisteo
50′ Kristian Omar Álvarez Nuño
Aitor Córdoba Kerejeta39′
Borja López i Hinojosa
Rubén Lobato Cabal
62′ Francisco Javier Medina Lozano
Miguel Muñoz Mora72′ 88′
83′ Sergio Molina Beloqui
Raúl Sánchez Sánchez65′
76′ Alejandro Altube Suárez
Eneko Undabarrena Ubillos8′
63′ Antonio Luis Díaz Sánchez
Juan Manuel García García
53′ Fernando Monárrez Ochoa
Carlos Indiano De Marcos
62′ Martín Luis Galván Romo
Leonardo Nicolás Pisculichi
63′ Giovanni Jesús Navarro Solé
Carlos Matías Rosales
76′ Eduardo Ubis Alesanco
José Verdú Nicolás65′

Przewaga zespołu Salamanki w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom gości, a piłkarzom Salamanki pokazał trzy żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.