Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: Racing Club de Ferrol - UD Ibiza 1-0 (0-0)

W spotkaniu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 16 lutego, zespół Racinga Ferrol zwyciężył z UD Ibiza 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de A Malata.

25. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-16 12:00 | Stadion: Estadio Municipal de A Malata | Arbiter: Guillermo Cueto
Racing Club de Ferrol
UD Ibiza
1
0
Joselu 46'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki UD Ibiza.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ikerowi Rodellarowi z drużyny gospodarzy. Była to piąta minuta starcia.

Trener Racinga Ferrol postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Adrián Armental, a murawę opuścił Iker Rodellar.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił Joselu dla jedenastki Racinga Ferrol. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

W 50. minucie za Áleksa Quintanillę wszedł Rubén González. W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Raíemu Nascimencie, piłkarzowi gości. Trener UD Ibiza postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Pepa Caballégo i na pole gry wprowadził napastnika Ciria, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Racinga Ferrol i jedną drużynie przeciwnej. W 67. minucie Javi Sanma został zmieniony przez Marcosa Álvareza, a za Quique Fornos wszedł na boisko Javi Rey, co miało wzmocnić jedenastkę Racinga Ferrol. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Raíego Nascimentę na Diego Mendozę.

Germán Parreño Boix
70′ 75′ Enrique Fornos Domínguez
Pierre Cornud
66′ Jon García Herrero
Josep Caballé Martín60′
5′ 46′ Iker Rodellar Fernández
Javier Lara Grande
67′ Javier Sanmartín Miramontes
Javier Pérez Mateo
Juan Antonio Sánchez Curiel
Raí Nascimento de Oliveira53′ 75′
 46′ José Luis Gómez Pérez
Francisco Grimà Aguilera
46′ Adrián Armental González
Borja Martínez Giner
75′ Javier Villar Rey
Kwasi Sibo
67′ Marcos Álvarez López
Sergio Cirio Olivares60′
Pablo Rey Cabarcos Lago
Diego Roberto Mendoza Meabe75′

Przewaga drużyny UD Ibiza w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom UD Ibiza pokazał dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.