Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: Mérida AD - Club Recreativo Granada 1-1 (0-1)

W starciu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Méridy Asociación zremisowała z Granadą II 1-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio Romano.

Isi Gómez 26'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem spotkań zespół Granady II wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Granady II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 26. minucie Isi Gómez dał prowadzenie swojej drużynie.

W 27. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Pepe Sánchezowi z Granady II. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Granady II.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Arturowi Segadowi, zawodnikowi gospodarzy. W 52. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Pepe Sánchez z Granady II i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w 27. minucie.

W 52. minucie Mario Rodríguez został zmieniony przez Carlosa Garrida. W tej samej minucie w zespole Méridy Asociación doszło do zmiany. José Gaspar wszedł za Artura Segada. Trener Méridy Asociación postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Jesúsa Menę i na pole gry wprowadził napastnika Jardela, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Między 56. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Méridy Asociación oraz dwie drużynie przeciwnej. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Méridy Asociación doszło do zmiany. Miguel Espinar wszedł za Héctora Martíneza.

Wysiłki podejmowane przez zespół Méridy Asociación w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 77. minucie wynik ustalił Miguel Espinar.

Chwilę później trener Granady II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Ismael Ruiz, a murawę opuścił Jordan Sebban. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania arbiter przyznał żółtą kartkę Rafie Melli z drużyny gospodarzy. W 89. minucie w zespole Granady II doszło do zmiany. Dani Villanueva wszedł za Isiego Gómeza.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Alberto López Jiménez75′
63′ 66′ Héctor Martínez Torres
Héctor Martínez Torres
Carlos Moreno Gómez
Antonio Montoro Rodríguez
52′ Jesús Mena Múgica
Sergio Parla García
Gonzalo Poley González
José Sánchez Martínez27′ 52′
Alejandro Rodríguez Melgar
Miguel Alberto García Díaz
48′ 52′ Arturo Segado Muñoz
Isaac Gómez Sánchez  26′ 89′
83′ Rafael Mella Ferreiro
Carlos Garrido Serrano52′
52′ José Manuel López Gaspar
Antonio José Aranda Subiela
Emmanuel Franck Omgba Opono Edoa
Ismael Ruiz Sánchez80′
Santiago Villa Castro
Jesús Rodríguez Ortuño
66′  77′ Miguel Ángel Espinar Peña
Rubén Sánchez Pérez Cejuela
52′ 72′ Esmiraldo Sá da Silva
Daniel Villanueva Rivas89′

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.