Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: Internacional - Sporting Gijón II 1-1 (1-1)

W meczu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 16 lutego, drużyna Internacionalu zremisowała ze Sportingiem Gijón II 1-1 (1-1). Starcie odbyło się na Campo de Fútbol Municipal de Boadilla del Monte w Boadilli del Monte.

25. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-16 12:00 | Stadion: Campo de Fútbol Municipal de Boadilla del Monte | Arbiter: Juan Ruiz
CF Internacional de Madrid Boadilla
Real Sporting de Gijón II
1
1
Alvar Herrero 1'
Gaspar Campos 32'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki Sportinga Gijón II.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu jedenastka Internacionalu objęła prowadzenie. W pierwszej minucie Alvar Herrero dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 20. minucie kartkę dostał Pablo Villalón z Sportinga Gijón II.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Gaspar Campos.

W 34. minucie kartką został ukarany Javi Mecerreyes, zawodnik gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 58. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie za Adriána Mancego wszedł Diego Simón.

A trener Sportinga Gijón II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ivána Elenę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Javi Cobo. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Sportinga Gijón II doszło do zmiany. Toquero wszedł za Chikiego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Ismael Aizpiri Lérida
 1′ Álvaro Gonzalo Herrero Pecker
Christian Borrego Isabel83′ 85′
58′ David Del Pozo Guillén
Gaspar Campos Ansó Fernández  32′
83′ Adrián Mancebo Serrano
Alberto Espeso Fernández
83′ Diego Simón Cardeñoso

Daniel Sandoval Giraldo

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Sportinga Gijón II w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.