Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: Hércules - UE Llagostera 0-0

W meczu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 16 lutego, jedenastka Hércules'u zremisowała z UE Llagostera 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio José Rico Pérez w Alicante.

25. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-16 17:00 | Stadion: Estadio José Rico Pérez | Arbiter: Francisco Sáez
Hércules Alicante
UE Llagostera Costa Brava
0
0

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Diego Gonzáleza z UE Llagostera, a w 41. minucie Pablo Íñigueza z drużyny przeciwnej.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom UE Llagostera: Joan Maynau w 47. i Sergiowi Cortésowi w 53. minucie. W 60. minucie Sergio Cortés został zmieniony przez Kuku.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Davidowi Garcíi z UE Llagostera. Trener Hércules'u postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Diego Benita i na pole gry wprowadził napastnika Mohamady'ego Traorégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 74. minucie Carlos de Lerma został zmieniony przez Pedro Torresa, a za Nikolaosa Vergosa wszedł na boisko Jonathan Mejía, co miało wzmocnić drużynę Hércules'u. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Cristiana Diestego na Yeraya.

Między 79. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Trener UE Llagostera wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Erica Jiméneza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nahuel Arroyo.

Marcos Pérez de Arcos85′
41′ Pablo Íñiguez de Heredia Larraz
Diego González Cabanes36′
82′ Álvaro Pérez Durán
Joan Maynau Pujals47′
Teo Quintero León
Aimar Moratalla Botifoll
63′ Diego Benito Rey
Lucas Agustín Viale Ochoa79′
Yeray González Luis
Nahuel Arroyo Mazorra90′
74′ Carlos Tornero López De Lerma
Gil Muntadas Cumbrubí
78′ Nikolaos Vergos
Fernando Andreu Lahrach
74′ Pedro Torres Valero
Eric Jiménez Ibarrola90′
78′ Jonathan Mejía Ruiz
Mamadou Kanteh Danjo60′
63′ Mohamady Traoré Diarra
Anselm Pasquina Ureña

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom UE Llagostera, a w drugiej pięć. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.