Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: Club Haro Deportivo - CD Izarra 3-1 (1-1)

16 lutego na Estadio Municipal El Mazo odbyło się spotkanie 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Haro Deportiva i Izarry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Haro Deportiva 3-1.

Óscar Arroyo 31'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Izarry wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Haro Deportiva w siódmej minucie spotkania, gdy Isaac Manjón zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gości wyrównała wynik meczu. W 31. minucie gola wyrównującego strzelił Óscar Arroyo.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Drugą połowę zespół Izarry rozpoczął w zmienionym składzie, za Rúpera wszedł Valdo. W 61. minucie Javier Ibáñez został zastąpiony przez Ibrahimę Dienga.

W 66. minucie w drużynie Izarry doszło do zmiany. Mikel Yoldi wszedł za Javiera Gómeza. Między 70. a 76. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Izarry i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haro Deportiva w 77. minucie spotkania, gdy Facundo Ballardo zdobył z karnego drugą bramkę. Na 12 minut przed zakończeniem meczu żółtą kartkę obejrzał Juanlu Cisneros z Izarry.

Kibice Izarry nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiera Aresa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Pablo Ruiz. W 81. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Isaac Manjón osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 70. minucie. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter ukarał żółtą kartką Kevina Calle'a, piłkarza Haro Deportiva.

Chwilę później trener Haro Deportiva postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Álex Valiño, a murawę opuścił Txema Pan.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Haro Deportiva, strzelając kolejnego gola. W 90. minucie wynik na 3-1 podwyższył Ibrahima Dieng. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Haro Deportiva doszło do zmiany. Pirri wszedł za Facunda Ballarda. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-1.

Markel Areitio Cedrún
83′ Kevin Calle Otxoa
Óscar Arroyo Font  31′
Armando Corbalán Domingo
Juan Antonio Cabrera Moreno
Javier Duro Ceña
Luiyi Ramón de Lucas Pérez
61′ Javier José Ibáñez Blanco
Pablo Ruiz Villaverde75′ 80′
Javier Martínez Barrio
Juan Luis Cisneros Alfaro78′
 77′ (k.) 90′ Facundo Daniel Ballardo Bassano
Antonio García Montero
Josua Pérez García
Alejandro Hinojosa Costela
Óscar Loza Merino
Roberto López Esquiroz46′
 7′ 70′ 81′ Isaac Manjón Chaparro
Javier Gómez López66′
87′ José María Pan Fernández
Gorka Laborda García
Taliby Konaté Diakite
Krzysztof Sendorek
90′ Marcos Pierrugues Galende
Gian Franco Allala Menéndez
Joseba García Quintana
Eneko Martínez Oraa
Kevin Presa Duarte
Francisco Javier Areso Blanco80′
61′  90′ Ibrahima Dieng
Valmiro Lópes Rocha46′ 76′
87′ Alexander Valiño Navasal