Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: CF Badalona - CD Castellón 1-1 (1-0)

W starciu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Badalony zremisowała z Castellónem 1-1 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadi Municipal de Badalona.

Juanto 73'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków zespół Badalony wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszych minutach drużyna Castellónu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Badalona: Valentínowi Merchánowi w 21. i Chemie Moreno w 23. minucie.

Tymczasem to piłkarze Badalony otworzyli wynik. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Kilian Durán.

W 33. minucie sędzia ukarał kartką Juantę, zawodnika Castellónu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Badalony.

Drugą połowę drużyna Castellónu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Víctora Garcíę, Alejandra Sanza weszli Adrián Lapeña, Jamelli. A trener Badalony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Crisa Montes'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Hugo Esteban.

W 63. minucie za Joela Toleda wszedł Abel Suárez. Trener Castellónu postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Íñiga Muñoza i na pole gry wprowadził napastnika Alfreda. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W tej samej minucie wyrównującą bramkę dla zawodników gości zdobył Juanto. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

W 78. minucie w jedenastce Badalony doszło do zmiany. Ismael Moyano wszedł za Kiliana Durána. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Jamellemu z zespołu gości. Była to 87. minuta pojedynku. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Víctor García Marín46′
 31′ 78′ Kilian Durán Montes
Joseba Muguruza Bengoa
21′ Valentín Merchán Pérez
Eneko Satrústegui Plano
Miquel Robusté Colomer
Jorge Fernández Lucas
63′ Joel Toledo Lorenzo
Rafael Gálvez Cerillo
Marc Carbó Bellapart
Íñigo Muñoz Cuevas73′
Antonio Jou Mas
Carles Salvador Vidal
55′ Hugo Esteban Serrano
Alejandro Sanz Sainz46′
Max Marcet Mayor
César Díaz Martínez
23′ José María Moreno López
Juan Tomás Ortuño Martínez  73′ 33′
Alejandro Sánchez Benítez
Jesús López Cabrera
78′ Ismael Moyano Navas
Adrián Lapeña Ruiz46′
Adrián Díaz González
Mikel Carro Fandiño
55′ Cristian Montes López
Javier Serra Arcos
63′ Abel Miguel Suárez Torres
Raúl Toni Alcaina Fenollosa
Alfredo Juan Mayordomo
Rubén Díez Adán46′ 87′
Joel Marín Lasso
Alfredo Gutiérrez Carrillo73′

Przewaga jedenastki Castellónu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.