Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: CD Calahorra - CD Guijuelo 1-2 (0-1)

W pojedynku 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 16 lutego, zespół Calahorry przegrał z Guijuelo 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Estadio La Planilla.

Pablo Espina 23',69'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 18. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Óscarowi Dorcie z zespołu gospodarzy.

Tymczasem to piłkarze Guijuelo otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Pablo Espina. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry za czerwoną kartkę zszedł z boiska Echaide osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. Minutę później żółtą kartkę dostał Roberto Gutiérrez, piłkarz Calahorry. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Guijuelo.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartką został ukarany Celorrio, zawodnik gospodarzy. Drugą połowę drużyna Calahorry rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jorge Fernándeza wszedł Alberto Morgado.

W 53. minucie za Andera El Haddadiego wszedł José Ramón. Po chwili trener Guijuelo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Luis Lara, a murawę opuścił Yassin Fékir. W 61. minucie w zespole Calahorry doszło do zmiany. Chacopino wszedł za Celorria.

Drużyna Calahorry ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy Pablo Espina po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 0-2.

W 74. minucie w drużynie Guijuelo doszło do zmiany. Juan Segura wszedł za Pepe Carmonę.

Piłkarze Calahorry szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie wynik ustalił Chacopino. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Od 75. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Guijuelo i jedną drużynie przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Guijuelo doszło do zmiany. Răzvan Ochiroşii wszedł za Cristóbala Gila. Drużynie Calahorry zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Guijuelo.

CD Guijuelo
45′ Roberto Gutiérrez Díaz
Guillermo Vallejo Delgado88′
45′ Jon Echaide Sola
Iván Pérez Cuevas
18′ Óscar Castro Dorta
Andi Bogdan Stalea
Miguel Díaz Montes
José Carmona Rodríguez74′
53′ Ander El Haddaddi Arrillaga
Pablo César Espina Ordoñez  23′, 69′
46′ Jorge Fernández Pérez
Julien Fernandes de Sousa Almeida
46′ 61′ Marcos Celorrio Yécora
Ricardo Enrique Mangana Barberá
46′ Alberto Morgado Liberal
Răzvan Iulian Ochiroşii85′
Fernando Miguel Carralero García
Luis Lara Roa59′
Adrien Goñi Cariñanos
Juan Antonio Segura García74′ 77′
61′  74′ 76′ José Alejandro Chacopino Luchoro
Urko Vera Mateos
53′ José Ramón Fernández Lavado

Arbiter przyznał cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom Calahorry, natomiast zawodnikom gości pokazał cztery żółte.