Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: CA Osasuna Promesas - Bilbao Athletic 1-1 (0-0)

W pojedynku 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 15 lutego, drużyna Osasuny zremisowała z Ath. Bilbao 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Instalaciones Deportivas de Tajonar w Tajonarze.

25. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-15 16:30 | Stadion: Instalaciones Deportivas de Tajonar | Arbiter: Francisco García
CA Osasuna Promesas
Bilbao Athletic
1
1
Oier Calvillo 51'
Jon Morcillo 48'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Jedenastka Ath. Bilbao wygrała aż osiem razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 14. minucie sędzia pokazał kartkę Sanowi Bartolomému z Ath. Bilbao.

W 19. minucie Endika Irigoyen zastąpił Gorkę Jiméneza. W 26. minucie kartkę dostał Daniel Santafé, zawodnik Osasuny. Chwilę później trener Ath. Bilbao postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 29. minucie na plac gry wszedł Antonio Salado, a murawę opuścił San Bartolomé.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartką został ukarany Aitor Paredes, piłkarz gości. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Tuż po przerwie zespół Ath. Bilbao objął prowadzenie. W 48. minucie bramkę zdobył Jon Morcillo. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 51. minucie wynik ustalił Oier Calvillo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Między 64. a 74. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości. Kibice Osasuny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Adriána Arangurena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Aimar Oroz. W 80. minucie Jon Morcillo został zmieniony przez Asiera Córdobę, a za Jona Sillero wszedł na boisko Jon Cabo, co miało wzmocnić jedenastkę Ath. Bilbao. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Gabriego Lizarragę na Álvara Mura.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gorkę Jiméneza z Osasuny, a w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania Jokina Ezkietę z drużyny przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Imanol García de Albéniz Crecente74′
19′ Endika Irigoyen Bravo
Oier Luengo Redondo
Javier Lizarraga Murillo
Aitor Paredes Casamichana32′
Gorka Zabarte Moreno
Jon Sillero Monreal88′
 51′ Oier Calvillo Armendáriz
Daniel Vivian Moreno64′
Javier Martínez Calvo
Víctor San Bartolomé Prieto14′ 29′
80′ Aimar Oroz Huarte
Oier Zarraga Egaña
26′ Daniel Santafé Mena
Juan Artola Canales67′
87′ Gabriel Lizarraga Gomara
Julen Bernaola Cuezva
19′ 87′ Gorka Jiménez García
Javier Murúa Alzueta
80′ Adrián Aranguren Ollo
Jon Rojo Sagarna
Samuel Goñi Adrián
Jon Cabo Madariaga88′
87′ Álvaro Muro García
Antonio Jesús Salado Góngora29′
Elur Meoqui Martínez De Icaya
Asier Córdoba Querejeta80′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy Osasuny obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy sześć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.