Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: Atlético Sanluqueño CF - Marbella FC 1-2 (0-1)

W starciu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Sanluqueno przegrała z Marbellą 1-2 (0-1). Pojedynek odbył się na Estadio El Palmar w Sanlúcarze de Barramedzie.

Dani Pérez 75'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Sanluqueno wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 19. a 30. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Marbelli w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie bramkę zdobył Manel Martínez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie.

Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę obejrzał Óscar García z drużyny gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Marbelli.

W 46. minucie arbiter pokazał kartkę Redru, zawodnikowi gości. W 56. minucie Óscar García zastąpił Juanmiego Callejóna.

Chwilę później trener Sanluqueno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 59. minucie na plac gry wszedł Darío Guti, a murawę opuścił Peli.

Jedenastka Sanluqueno nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 62. minucie bramkę wyrównującą zdobył José Romero.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Sanluqueno doszło do zmiany. Mario Abenza wszedł za Antonia Domíngueza.

Niedługo później Dani Pérez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Marbelli, strzelając kolejnego gola w 75. minucie spotkania. Trener Marbelli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Paula Vitora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Yaimil Medina.

W 80. minucie Luis Madrigal został zmieniony przez Daniego Güizę, co miało wzmocnić jedenastkę Sanluqueno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manela Martíneza na Javiera Añóna. W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Elíasa Péreza z Marbelli, a w czwartej minucie doliczonego czasu meczu Daniego Güizę z drużyny przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Daniel Pérez Serrano  75′
 62′ 25′ José Francisco Romero Vidal
Carlos Redruello Nimo46′
59′ David Álvarez Pérez
Fernando Román Álvarez
71′ Antonio Jesús Domínguez Prat
Alejandro Bernal Carreras
Theo García Otero
Samuel Delgado Serna
80′ Luis Madrigal Caro
Elías Pérez Sastre84′
Fernando Quesada Gallardo
Óscar García Guerrero42′ 56′
Adrián Fernando Hernández Socorro
José Manuel Martínez Bel  37′ 19′ 83′
30′ Israel Akpan Peter
Marcos Ruiz Márquez
71′ Mario Nicolás Abenza
Javier Añón Esteban83′
80′ 90′ Daniel González Güiza
Juan Miguel Callejón Bueno56′
59′ Darío Francisco Gutiérrez Manzano
Esteban Granero
David Segura García
Paulo Vitor Fernandes Pereira80′

Przewaga zespołu Sanluqueno w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Marbelli przyznał cztery.