Liga hiszpańska - 25. kolejka Segunda B: Algeciras CF - Cádiz CF II 1-1 (1-1)

W spotkaniu 25. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 16 lutego, drużyna Algecirasu zremisowała z Cádizem II 1-1 (1-1). Pojedynek odbył się na Estadio Nuevo Mirador.

Manuel Nieto 34'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 starć drużyna Algecirasu wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Algecirasu otworzyli wynik. W 22. minucie na listę strzelców wpisał się Gonzalo Almenara.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Yago Pérez z Algecirasu. Była to 23. minuta starcia.

Zawodnicy Cádizu II odpowiedzieli strzeleniem gola. W 34. minucie wynik ustalił Manuel Nieto.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 56. minucie Cristo Martín został zmieniony przez Antoñita. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Algecirasu doszło do zmiany. Wilson Cuero wszedł za Borję Lázarę.

W 69. minucie arbiter pokazał kartkę Marcowi Baró z drużyny gości. W tej samej minucie trener Cádizu II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Herlin Lino, a murawę opuścił Manuel Nieto. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Saturday Erimuya, piłkarz gości.

W tej samej minucie w zespole Cádizu II doszło do zmiany. Hicham wszedł za Ivána Chapelę. A kibice Algecirasu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maria Martosa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Pablo Ganet. W 85. minucie kartkę obejrzał Moi Rodríguez z Cádizu II.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole Cádizu II doszło do zmiany. Viedma wszedł za Javiego Péreza. W drugiej połowie nie padły bramki.

Saturday Keigo Erimuya77′
 22′ Gonzalo Almenara Hernández
Sergio González Martínez
Jorge Barba González
Moisés Rodríguez Laínez85′
79′ Pablo Ganet Cómitre
Sergio Fernández Monteverde
56′ Cristo Martín Hernández
Sergio Pérez Jaén
23′ Yago Pérez Martínez
Francisco Javier Pérez Roales90′
Karim Aboubakar
Iván Chapela López77′
66′ Luis Borja Lázaro Fernández
Herlin Hernán Lino Pluas69′
56′ Antonio Manuel González Gómez
Idrissa Thiam
Borja Vicent Garcés
Alejandro Viedma Vega90′
66′ Wilson Antonio Cuero Llano
Mamady Diarra
79′ Mario Martos Serrano
Hicham Khaloua77′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Algecirasu, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.