Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda División: Numancia - Sporting Gijón 2-0 (1-0)

18 stycznia na Nuevo Estadio Los Pajaritos w Sorii odbyło się spotkanie 24. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Numancii i Sportinga Gijón. Mecz zakończył się zwycięstwem Numancii 2-0. Na stadionie zasiadło 3 212 widzów.

24. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-18 16:00 | Stadion: Nuevo Estadio Los Pajaritos | Widzów: 3212 | Arbiter: D. Ocón Arráiz
CD Numancia de Soria
Real Sporting de Gijón
2
0
Higinio Marín 13'
Curro Sánchez 82'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 31 starć jedenastka Sportinga Gijón wygrała 14 razy i zanotowała 11 porażek oraz sześć remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Molinero zastąpił Unaiego Medinę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Numancii w 13. minucie spotkania, gdy Higinio Marín strzelił pierwszego gola. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Curro Sánchez.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Urošowi Đurđeviciowi z drużyny gości. Była to 16. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Numancii.

W 54. minucie w drużynie Sportinga Gijón doszło do zmiany. Álvaro Vázquez wszedł za Carlosa Carmonę. W 62. minucie kartkę dostał Bogdan Milovanov z Sportinga Gijón.

Chwilę później trener Numancii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Nacho, a murawę opuścił Alberto Noguera. A kibice Sportinga Gijón nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nacha Méndeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Pedro Díaz. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Numancii doszło do zmiany. Marc Mateu wszedł za Erika Morána.

Drużyna Sportinga Gijón ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie na listę strzelców wpisał się Curro Sánchez. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Iván Calero.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Numancii doszło do zmiany. Guillermo Fernández wszedł za Higinia Marína. W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alberta Escassiego z Numancii, a w 90. minucie Javiego Fuega z drużyny przeciwnej. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-0.

Manuel García Alonso
87′ Alberto Escassi Oliva
Carlos Carmona Bonet54′
74′ Erik Morán Arribas
Pedro Díaz Fanjul63′
63′ Alberto Noguera Ripoll
Javier Fuego Martínez90′
 82′ Francisco José Sánchez Rodríguez
Uroš Đurđević16′
 13′ 85′ Higinio Marín Escavy
Aitor García Flores
S. Martinez Juan Carlos
Christian Joel Sánchez Leal
Bernardo Víctor Cruz Torres
Unai Medina Pérez12′
74′ Marc Mateu Sanjuán
Ignacio Méndez Navia Fernández63′
Antonio Islam Otegui Khalife
Pablo Pérez Rodríguez
85′ Guillermo Fernández Hierro
Cristian Salvador González
63′ Ignacio Agustín Sánchez Romo
Álvaro García Vázquez54′
Igor Zlatanović
Álvaro Traver Navarrete

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.