Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda División: CD Lugo - Albacete Balompié 1-0 (0-0)

W spotkaniu 24. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 18 stycznia, jedenastka Lugo wygrała z Realem Betis 1-0 (0-0). Mecz na Estadio Anxo Carro obejrzało 2 434 widzów.

24. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-01-18 18:15 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Widzów: 2434 | Arbiter: Álvaro Moreno
CD Lugo
Albacete Balompié
1
0
Cristian 60'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 meczów drużyna Realu Betis wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Real Betis: Albertowi Benitowi w 16. i Ivanowi Kecojeviciowi w 26. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Álvara Jiméneza z Realu Betis, a w 57. minucie Carlosa Pitę z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla Lugo zdobył Cristian w 60. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Chwilę później trener Realu Betis postanowił wzmocnić linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Néstora Susaetę. Na boisko wszedł Pedro Sánchez, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Serge'owi Leuko, zawodnikowi gospodarzy. W 69. minucie Dani Ojeda został zmieniony przez Carlosa Acuñę.

W 75. minucie kartkę dostał Pedro Sánchez z Realu Betis. Po chwili trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Iriome, a murawę opuścił Gerard Valentín. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Realu Betis doszło do zmiany. Manu Fuster wszedł za Roberta Olabego.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Lugo: Edu Campabadalowi w 87. i Marcelowi Djaló w 89. minucie.

Bartolomé Nadal Mesquida
81′ Gerard Valentín Sancho
Álvaro Arroyo Martínez
89′ Marcelo Amado Djaló Taritolay
Alberto Benito Correa16′
72′ Vasyl Kravets
Francisco García Solsona
63′ Serge Sidoine Tchaha Leuko
Ivan Kecojević26′
Mathieu Peybernes
Álvaro José Jiménez Guerrero49′
Jaume Grau Ciscar
Maikel Mesa Piñero
75′ Alejandro López Moreno
Roberto Olabe del Arco83′
57′ Carlos Pita González
Néstor Susaeta Jaurrieta61′
Manuel Barreiro Bustelo
Daniel Ojeda Saranova69′
 60′ Cristian Ignacio Herrera Pérez
Roman Zozulja
Alberto Varó Lara
Gabriel Nascimento Resende Brazão
72′ 87′ Eduard Campabadal Claros
José Antonio Caro Martínez
José Antonio Malagón Rubio
Francisco Castillo Viñolo
81′ Iriome González González
Jon Erice Domínguez
Hugo José Rama Calviño
Manuel Fuster Lázaro83′
75′ Fernando Seoane Antelo
Pedro Antonio Sánchez Moñino61′ 75′
José Ángel Carrillo Casamayor
Carlos Javier Acuña Caballero69′

Jeśli jedenastka Realu Betis nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.