Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: Sevilla Atlético - Algeciras CF 3-2 (1-2)

W meczu 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 9 lutego, zespół Sevilli Atlético wygrał z Algecirasem 3-2 (1-2). Pojedynek odbył się na Estadio Jesús Navas.

Iván Turrillo 38'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Sevilli Atlético wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Sevilli Atlético w 14. minucie spotkania, gdy Javi Vázquez strzelił z karnego pierwszego gola.

W 28. minucie żółtą kartkę dostał Felipe Chacartegui, zawodnik Sevilli Atlético.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 29. minucie na listę strzelców wpisał się Gonzalo Almenara.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Algecirasu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Iván Turrillo dał prowadzenie swojej drużynie.

W 42. minucie arbiter przyznał żółtą kartkę Javiemu Vázquezowi z Sevilli Atlético.

W 50. minucie za Antoñita wszedł Cristo Martín. W 59. minucie w zespole Sevilli Atlético doszło do zmiany. Pana wszedł za Mohameda Diouriego.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Algeciras: Ivánowi Turrillowi w 61. i Jonathanowi Kabasele'owi w 62. minucie. Chwilę później trener Algecirasu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Mario Martos, a murawę opuścił Wilson Cuero. W 66. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Choco osłabiając tym samym drużynę Algecirasu.

Trener Sevilli Atlético postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Felipe Chacarteguiego i na pole gry wprowadził napastnika Ibrahima Diabate'a, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

Zespół Algecirasu długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 38 minut, jednak drużyna gospodarzy doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Ibrahim Diabate. W 81. minucie Iván Turrillo został zmieniony przez Borję Vicent, co miało wzmocnić zespół Algecirasu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ryana Johanssona na Luismiego Cruza.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania żółtą kartkę dostał Luismi Cruz z drużyny gospodarzy.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Dwie minuty później wynik ustalił Francoeur Kibamba.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-2.

Javier Jiménez Camarero
 90′ Francoeur Baron De Sylvain Kibamba
Álvaro Benítez Huelva
Alejandro Robles García
Jesús Braganza Carpio
28′ 71′ Felipe Rodríguez Chacartegui
Jonathan Kabasele Bijimine62′
 14′ (k.) 42′ Javier Vázquez López
Iván Turrillo Caballero  38′ 61′ 81′
59′ Mohamed Bouzaidi Diouri
Karim Aboubakar
84′ Ryan Nils Johansson
Pablo Ganet Cómitre
84′ 90′ Luis Miguel Cruz Hernández
Cristo Martín Hernández50′
71′  76′ Ibrahim Yalatif Diabate
Borja Vicent Garcés81′
Diego José García Moreno
Luis Borja Lázaro Fernández
59′ Francisco Javier Panadero Pérez