Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: RM Castilla - Las Palmas II 3-1 (2-0)

9 lutego na Estadio Alfredo Di Stéfano w Madrycie odbył się mecz 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami RM Castilla i Las Palmas II. Starcie zakończyło się zwycięstwem RM Castilla 3-1.

24. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-09 12:00 | Stadion: Estadio Alfredo Di Stéfano | Arbiter: Sergio Del Río
Pablo Haro 60'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka RM Castilla wygrała aż trzy razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Mario Gila z zespołu gospodarzy. Była to 19. minuta pojedynku.

W tym czasie to piłkarze RM Castilla otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Marvin.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników RM Castilla w 28. minucie spotkania, gdy Oulam Abou zdobył drugą bramkę. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 49. minucie Alberto Reina został zastąpiony przez Manu Alemána. W tej samej minucie w jedenastce Las Palmas II doszło do zmiany. Pablo Haro wszedł za Robera Mañasa.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W tej samej minucie wynik na 3-0 podwyższył Marc Gual.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Joelowi Del Pino z Las Palmas II.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wynik ustalił Pablo Haro. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener RM Castilla wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jordiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Oulam Abou. W 66. minucie Mara został zmieniony przez Paua Miguéleza, co miało wzmocnić zespół Las Palmas II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marvina na Álvara Brava w 76. minucie oraz Marca Guala na Pabla Rodrígueza w tej samej minucie. W 87. minucie sędzia pokazał kartkę Davidowi Camasze, piłkarzowi gości.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

David Camacho Eugenio87′
19′ Mario Gila Fuentes
Jesús Fortes Socas
Javier Hernández Cabrera
Daniel Jesús Martín Gil
Guillem Rodríguez Martínez
Ismael Said Athuman González
 28′ 65′ Oulam Ayoub Abou
Joel Del Pino Lorenzo Gil52′
 23′ 76′ Marvin Olawale Akinlabi Park
Juan Fernández Santiago66′
 49′ 87′ Marc Gual Huguet
Roberto Nuñez Mañas49′
Toni Fuidias Ribera
Jaylan Ernest Hankins
Adrián de la Fuente Barquilla
Manuel Jesús Alemán Vélez49′
76′ Álvaro Bravo Jiménez
Gorka Garai Asla
Martín Manuel Calderón Gómez
Paulino Miguélez Fernández66′
David Gabriel Franco Sarmiento
Pablo Haro Hernanz49′  60′
65′ Jorge Martín Camuñas
David Herrera Serrano
87′ Pablo Rodríguez Delgado
Juan Alejandro Ojeda Gil

Jedenastka RM Castilla była w posiadaniu piłki przez 68 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Las Palmas II pokazał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.