Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: Marbella FC - CD Don Benito 1-0 (0-0)

9 lutego na Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas odbył się mecz 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Marbelli i Don Benito. Starcie zakończyło się zwycięstwem Marbelli 1-0.

24. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-09 18:30 | Stadion: Estadio Municipal Antonio Lorenzo Cuevas | Arbiter: Jorge Díaz
Marbella FC
CD Don Benito
1
0
Manel Martínez 53'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka Marbelli wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między trzecią a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Don Benito i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 49. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maria Gómeza z Don Benito, a w 51. minucie Lola Pavóna z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu zdobył Manel Martínez dla drużyny Marbelli. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 57. minucie Juanmi Callejón zastąpił Óscara Garcíę. Po chwili trener Marbelli postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Juergen Elitim, a murawę opuścił Esteban Granero. A kibice Don Benito nie mogli już doczekać się wprowadzenia Manu Ramíreza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jesús Sillero.

W 69. minucie kartkę dostał Gonzalo, zawodnik gości. W 72. minucie Matheus Santana został zmieniony przez Óscara Fernándeza, a za Áleksa Herrerę wszedł na boisko Rober, co miało wzmocnić drużynę Don Benito. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yaimila Medinę na Paula Vitora.

Sebastián Gil Andújar
6′ Saúl González Real
Mario Gómez Gómez49′
51′ Manuel Pavón Castro
Alejandro Gómez Martínez
Carlos Redruello Nimo
Ismael Heredia Granados3′
Fernando Román Álvarez
Alejandro Herrera Coral39′ 82′
57′ Juan Miguel Callejón Bueno
Gonzalo Barroso Texeira69′
Samuel Delgado Serna
Abraham Pozo Benegas
64′ Esteban Granero
Matheus Henrique Santana Ferreira72′
Elías Pérez Sastre
David Agudo Pérez
 53′ José Manuel Martínez Bel
José Manuel Artiles Romero
78′ Yaimil José Medina Rodríguez
Sergio Nieto Álvarez
64′ Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Miguel Ángel Trinidad Guerrero
Alejandro Damián Faurlin
Roberto Moreno Bonilla82′
78′ Paulo Vitor Fernandes Pereira
Manuel Ramírez Hurtado65′
57′ Óscar García Guerrero
Óscar Fernández González72′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Don Benito. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.