Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: CD Badajoz - Córdoba CF 0-1 (0-0)

W pojedynku 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 9 lutego, drużyna Badajozu przegrała z Córdobą 0-1 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Municipal Nuevo Vivero.

24. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-02-09 17:00 | Stadion: Estadio Municipal Nuevo Vivero | Arbiter: Aimar Velasco
CD Badajoz
Córdoba CF
0
1
M. Djetei 63'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 spotkań drużyna Córdoby wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Zespół Córdoby od początku meczu skupił się na obronie własnej bramki. Przeciwnicy długo próbowali sforsować linię obrony. W 21. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Mohameda Djeteiego z Córdoby, a w 33. minucie Bikoro z drużyny przeciwnej.

W 37. minucie Willy Ledesma został zmieniony przez Imanola Garcíę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedyną bramkę meczu zdobył Mohamed Djetei dla zespołu Córdoby. Bramka padła w tej samej minucie. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Kike'owi Pinie z Badajozu.

W 66. minucie w jedenastce Córdoby doszło do zmiany. Fran Gómez wszedł za Carlosa Valverdego. W tej samej minucie trener Badajozu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Bikoro. Na boisko wszedł Antonio Caballero, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Od 67. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Córdoby i jedną drużynie przeciwnej.

W 71. minucie Mohamed Djetei został zmieniony przez Chusa Herrera, co miało wzmocnić drużynę Córdoby. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ismę Cerro na Kevina van Kippersluisa w 75. minucie oraz Guzmána na Julia Gracię w tej samej minucie.

Mohamed Djetei  63′ 21′ 71′
65′ Enrique Pina Caballero
Fidel Escobar Mendieta
Pablo Vázquez Pérez
Francesc Xavier Molina Arias
33′ 66′ Federico Bikoro Akieme Nchama
Iván Robles Dos Santos67′
82′ Guzmán Casaseca Lozano
Miguel Ángel De las Cuevas Barberá
Alexandre Corredera Alardi
Javier Flores Santacruz
Daniel Aquino Pintos
Luis Alfonso Ledesma Galán37′
75′ Ismael Cerro Sánchez
Jesús María Herrero Gómez71′
66′ 73′ Antonio Jesús Caballero Ramírez
Raúl Miguel Cámara
Traoré Djakaridja
Imanol García Lugea37′
82′ Julio Gracia Gallardo
Luis Garrido
Adilson Mendes Martins
Francisco José Gómez Casado66′
75′ Kevin van Kippersluis
Jordi Tur Antonio

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Badajozu, natomiast w drugiej dwie. Piłkarze gości otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.