Liga hiszpańska - 24. kolejka Segunda B: Atlético Madryt II - Rayo Majadahonda 0-1 (0-0)

9 lutego na Miniestadio Cerro del Espino w Majadahondzie odbył się pojedynek 24. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Atlético Madryt II i Rayo Majadahonda. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rayo Majadahonda 1-0.

Jesús Tamayo 75'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Rayo Majadahonda wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fernanda Llorente'a z Rayo Majadahonda, a w 38. minucie Cedrica Teguię z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 64. minucie Ricard Sánchez został zmieniony przez Rodriga Riquelmego. Trener Rayo Majadahonda postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Iaga Díaza i na pole gry wprowadził napastnika Jesúsa Tamayę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Rayo Majadahonda w 75. minucie spotkania, gdy Jesús Tamayo strzelił pierwszego gola. Po chwili trener Atlético Madryt II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Borja Garcés, a murawę opuścił Toni Moya.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Rubén Pulido z Rayo Majadahonda. Była to 80. minuta spotkania. W 84. minucie Borja Díaz został zmieniony przez Frana Rodrígueza, a za Sergia Moyitę wszedł na boisko Marc Caballé, co miało wzmocnić zespół Rayo Majadahonda. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Óscara Clementego na Tropiego.

Adrián Jiménez Gómez
64′ Ricard Sánchez Sendra
Rubén Pulido Peñas80′
Andrés Felipe Solano Dávila
Manuel Sánchez García
Josep Calavera Espinach
Jean Jules Sepp Mvondo
84′ Óscar Clemente Mues
Iago Díaz Fernández68′
Álvaro García Segovia
Borja Díaz Herrero84′
77′ Antonio Moya Vega
Sergio Dueñas Ruiz88′
Sergio Camello Pérez
Fernando Llorente Mañas26′
38′ Cedric Wilfried Teguia Noubi
Jesús Miguel Valentín Rodríguez
84′ Carlos Carbonell Gil
Marc Caballé Naranjo88′
64′ Rodrigo Riquelme Reche
David Martín García
77′ Borja Garcés Moreno
Jesús Tamayo Tapia68′  75′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Atlético Madryt II dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.